změna ve vedení volkswagen financial services | Autoservis | autoweek.cz

Změna ve vedení Volkswagen Financial Services

Změna ve vedení Volkswagen Financial Services

01.04.2018 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Jiřina Tapšíková se vrací do funkce jednatelky Volkswagen Financial Services v České republice. Ve vedení společnosti od 1. dubna nahrazuje Reinharda Mathieu, který se po třech finančně úspěšných letech vrací do Volkswagen Bank v Německu.
Reinhard Mathieu byl ve vedení Volkswagen Financial Services od 1. září 2015. Výrazně přispěl k tomu, že se Volkswagen Financial Services zařadil mezi první nebankovní poskytovatele spotřebitelského úvěru, jež obdrželi licenci České národní banky. Navrhl také významné projekty, které nasměřovaly společnost k digitalizaci a vnímání Volkswagen Financial Services jako atraktivního zaměstnavatele na českém trhu. „Jsem také rád, že jsme u nás dosáhli výrazně nižší fluktuace zaměstnanců, než je současný průměr v českých firmách," říká Mathieu.

Jiřina Tapšíková se do Volkswagen Financial Services CZ vrací po necelých třech letech z pozice členky představenstva ve Volkswagen Bank Polska.  Zodpovědná bude za řízení finančního a administrativního provozu firmy, controlling, účetnictví & treasury, credit a risk management, informační technologie, právní oddělení, personální oddělení a interní audit. Kromě České republiky bude mít na starosti také Slovensko.

„Těší mě, že se vracím do známého prostředí, kde jsem strávila 10 let jako jednatelka. I přesto, že trh s financováním vozů je velmi dynamický, jsem ráda, že i po mém odchodu si Volkswagen Financial Services udržuje pozici lídra v oblasti financování vozů, což potvrzují výsledky ČLFA za loňský rok. Být první volbou řidičů při pořízení vozu bude stále mým prvořadým cílem,“ říká Jiřina Tapšíková.

Jiřina Tapšíková Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, postgraduální studium na VŠE, již při práci získala titul MBA. Ve skupině Volkswagen Financial Services působí od roku 1993. Od roku 2006 do 31. srpna 2015 byla jednatelkou ŠkoFIN (nyní Volkswagen Financial Services). Pět let byla členkou představenstva České leasingové a finanční asociace a čtyři roky vykonávala také funkci předsedkyně představenstva této asociace. V rámci skupiny Volkswagen Financial Services na manažerských pozicích v České republice i ve světě. V letech 2012 až 2014 byla jako první žena v historii členkou Rady Leaseurope, Federace evropských leasingových asociací zastupující přes 2000 leasingových společností a 600 pronajímatelů aut ze 30 evropských zemí.