citroen modernizuje berlingo a jumpy | Nové modely | autoweek.cz

Citroen modernizuje Berlingo a Jumpy

Citroen modernizuje Berlingo a Jumpy

11.02.2012 | Rybecký Vladimír | Nové modely

Citroen přivádí do prodeje modernizovanou podobu svých důležitých modelů Berlingo a Jumpy. Vylepšení se týkají osobních i užitkových verzí. Všechny přebírají nové designové prvky značky.

Nový pěti- či sedmimístný Citroën Berlingo Multispace působí na pohled moderněji. Na přídi je nová maska chladiče s novým logem se stylizovanými šípy táhnoucími se až ke světlometům. Směrovky jsou nyní umístěny na boční straně.
Do spodní části masky chladiče je integrováno přisvícení do zatáček spojené s mlhovými světlomety a LED pro denní osvětlení. K tomu se přidává řada dalších detailů pro vylepšení vzhledu i aerodynamiky. V interiéru se u všech verzí výbavy používají nové barvy a materiály. V nabídce je i crossoverová verze XTR s odpružením zvýšeným o 10 mm, ochranným krytem pod motorem a speciálními doplňky.
Pohonné jednotky jsou nyní ještě dynamičtější i hospodárnější. K dispozice je i verze s mikro-hybridní technologií e-HDi. U robotizované převodovky se režim volí ovladačem na palubní desce. Absence řadicí páky uvolňuje prostor mezi řidičem a spolujezdcem. Z motoru HDi 110 se stává HDi 115 pro ještě lepší dynamické vlastnosti.
Užitková verze modelu Berlingo má nákladový prostoru až 4,1 m3. Designéři se snažili přizpůsobit nový Citroën Berlingo potřebám profesionálních řidičů, takže za příplatek se nabízí dřevěné obložení (podlaha, podběhy kol, ochrana blatníků.) a několika druhů tažných zařízení. Ergonomii zvyšuje i kabina Extenso se 3 místy se sklopitelnými sedáky spolucestujících.

MPV Citroën Jumpy Multispace je určeno pro až 9 osob a přitom si zachovává objem zavazadlového prostoru 553 l. Také Jumpy má novou příď s rozšířenou chromovanou maskou chladiče a novým logem značky sahajícím až po světlomety.
Facelift přináší i vylepšení výbavy. Nejvyšší úroveň výbavy Exclusive je mj. sériově vybavena tempomatem a omezovačem rychlosti a zadním parkovacím asistentem.
Nový užitkový Citroën Jumpy je k dispozici ve dvou délkách a dvou výškách. Objem nákladového prostoru lze zvětšit až na 7 m3, přičemž výška prahu zavazadlového prostoru je jen 49 cm. Vylepšení výbavy usnadňuje každodenní provoz, přičemž se zde objevují obdobná vylepšení jako u osobní verze.

  • Citroen modernizuje Berlingo a Jumpy
  • Citroen modernizuje Berlingo a Jumpy
  • Citroen modernizuje Berlingo a Jumpy
  • Citroen modernizuje Berlingo a Jumpy
  • Citroen modernizuje Berlingo a Jumpy
  • Citroen modernizuje Berlingo a Jumpy