dacia duster blackstorm | Nové modely | autoweek.cz

Dacia Duster Blackstorm

Dacia Duster Blackstorm

24.11.2014 | Rybecký Vladimír | Nové modely

Dacia nabízí speciální sérii svého SUV Duster inspirovanou letectvím.

Dacia Duster se skvěle prodává. I přesto rumunská automobilka připravila limitovanou sérii tohoto vozu. Dacia Duster Blackstorm má atraktivní vzhled dosažený polepy s motivem výškoměru na přední kapotě a zadních dveřích v kombinaci s barevnými doplňky na karoserii.

 

V interiéru najdeme specifické čalounění se žlutým prošíváním a výšivkou opět s motivem výškoměru. Kliky dveří, madla, hrany středového panelu a spodní rameno volantu jsou v matně černé barvě na dotek saténové. Spodní rameno volantu je rovněž s motivem výškoměru.

 

Výbava vychází z verze Arctica se 4 airbagy a ESC, klimatizací, rádiem s Bluetooth, koženým volantem a hlavicí řadicí páky, palubním počítačem, elektrickým ovládáním předních oken i vyhřívaných zrcátek, předními světlomety do mlhy a speciálními ocelovými koly 16“. Výbava Blackstorm k tomu kromě popsaných úprav vzhledu přidává i elektricky ovládaná okna vzadu.

 

Dostupné pohonné jednotky pro Blackstorm jsou zážehový motor 1,6 16V 77 kW (105 k) a turbodiesel 1,5 dCi 80 kW (109 k), v obou případech v kombinaci se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou a pohonem 4x4. Základní cena je 359 900 resp. 414 900 Kč. vč. DPH.