dodávka renault express van | Nové modely | autoweek.cz

Dodávka Renault Express Van

Dodávka Renault Express Van

16.02.2021 | Rybecký Vladimír | Nové modely

Renault představil nový užitkový model Express Van - zatím pro francouzský trh. V západní Evropě, včetně České republiky, se bude Renault Express nabízet pouze v užitkové verzi.
Renault ve snaze podpořit prodej třetí generace modelu Kangoo znovu oživil model Express. Tato nová dodávka je ve skutečnosti modernizovaná a přepracovaná Dacia Dokker. Renault Express přinese mimořádně výhodný poměr ceny a objemu přepravovaného nákladu. Ve Francii už se začaly na nový model přijímat objednávky, ale první vozy budou dodány až v květnu. Ceny pro český trh budou zveřejněny na přelomu března a dubna.
 
Dacia Dokker zmizela z francouzského trhu koncem loňského roku, ale nyní se vrací. Nese ovšem jiné jméno a značku. Nyní se bude nabízet jako Renault Express, což je název, který se již používal v letech 1985 až 2000. Jeho vzhled je cíleně inspirován třetí generací modelu Kangoo. Přes vnější podobnost s modelem Express ale Kangoo bude těžit z nové platformy a mnohem modernějšího vybavení.
 
Pro Kangoo bude Express představovat podporu jednodušší výbavou i cenou při využití osvědčených konstrukčních prvků. Bude mít nákladový prostor o objemu 3,3 až 3,7 m3 a užitečnou hmotnost 780 kg (650 kg u verzí se vznětovými motory). K tomu přidá délku nákladového prostoru až 191 cm.
 
Nabídka pohonných jednotek zahrnuje zážehový čtyřválec s turbodmychadlem 1,3 TCe 100/74 kW a dvě verze vznětového motoru 1,5 Blue dCi o výkonu 55 kW (75 k) nebo 70 kW (95 k). Motor s 55 kW bude k dispozici také ve verzi Ecoleader, u níž bude nejvyšší rychlost omezena na 100 km/h aby se snížila spotřeba paliva a emise CO2. Ve všech případech je použita šestirychlostní převodovka.
 
V oblasti multimédií a konektivity nový Express Van nabídne Radio Connect R&Go nebo systém Renault Easy Link s 8“ displejem, který umožňuje zrcadlení smartphone a bude dostupný ve verzi s navigací nebo bez navigace. Mezi asistenčními systémy jsou prvky známé z modelu Master. Jedná se o kameru Rear View Assist, systém sledování mrtvého úhlu, zrcátko Wide View či parkovací senzory a zadní parkovací kameru.

  • Dodávka Renault Express Van
  • Dodávka Renault Express Van
  • Dodávka Renault Express Van
  • Dodávka Renault Express Van
  • Dodávka Renault Express Van