elektromobily polestar a volvo | Nové modely | autoweek.cz

Elektromobily Polestar a Volvo

Elektromobily Polestar a Volvo

14.06.2018 | Rybecký Vladimír | Nové modely

Automobilky Volvo Cars a Polestar uvedou na trh novou nabídku vysoce výkonných vozů Polestar Engineered s elektrifikovaným pohonem. Prvním bude plug-in hybridní Volva S60 T8 Twin Engine.
Volvo Cars uvede na trh novou nabídku vysoce výkonných modelových variant Polestar Engineered s elektrifikovaným pohonem, které byly vyvinuty speciálně pro plug-in hybridní motorizace T8 Twin Engine nové řady 60. Oznámení o nové produktové nabídce přichází týden před uvedením nového prémiového sportovního sedanu Volvo S60, v rámci slavnostního zahájení provozu v první americké továrně švédské automobilky v Charlestonu v Jižní Karolíně. Nové Volvo S60 se stane vůbec prvním modelem Volvo vyráběným ve Spojených státech amerických.
 
Produktovou řadu Polestar Engineered, vyvinutou značkou Polestar, která je divizí Volvo Cars zaměřující se na výrobu vysoce výkonných vozů s elektrickým pohonem, budou tvořit automobily postavené s využitím konstruktérských řešení Polestar vztahujících se na kola, brzdy, odpružení a řídicí jednotku motoru.
 
Modelová varianta Polestar Engineered se poprvé představí v novém sportovním sedanu Volvo S60 a bude dostupná exkluzivně pouze pro nejvyšší motorizaci T8 Twin Engine. V nabídkce variant bude stát nad variantou Volvo R-Design. Varianta Polestar Engineered bude od příštího roku dostupná také pro nové kombi Volvo V60 a nové SUV Volvo XC60.
 
Díky softwarové úpravě řídicí jednotky motoru se kombinovaný výkon Volva S60 T8 Twin Engine zvýšil na 415 k a točivý moment je 670 N.m, zatímco standardní varianta T8 Twin Engine nabízí kombinovaný výkon 400 k a točivý moment 640 N.m. Brzdové třmeny Brembo Monoblock jsou odlity jako jeden celek. Součástí víceprvkového předního i zadního zavěšení jsou prémiové tlumiče Öhlins s technologií Dual-flow Valve, díky níž mohou mít pružiny a tlumiče tužší charakteristiku. Do výbavy patří také rozpěrná tyč a nastavitelné tlumiče, které budou i u plug-in hybridního modelu Polestar 1.
 
„Elektrické automobily jsou naší budoucností,“ uvedl prezident a generální ředitel Volvo Cars Håkan Samuelsson.