modernizace suzuki swift | Nové modely | autoweek.cz

Modernizace Suzuki Swift

Modernizace Suzuki Swift

16.05.2014 | Rybecký Vladimír | Nové modely

Suzuki uvádí na český trh model Swift s bohatší výbavou a technickými vylepšeními.

Základní verze Suzuki Swift 1.2 VVT GA už dříve bylo nadstandardně vybaveným vozem se sedmi airbagy, stabilizačním systémem ESP a palubním počítačem. Nově GA zahrnuje ručně ovládanou klimatizaci a elektrické ovládání předních oken. Swift s obohacenou základní výbavou GA se prodává za akční cenu 209 900 Kč.

Vyšší specifikace GL/AC včetně verze 4x4 nově dostala tempomat s ovládáním na multifunkčním volantu a po vzoru vrcholné verze GLX také LED světlomety pro denní svícení a přední mlhové světlomety, které dotvářejí dynamický styl přední části modelu Swift.

Parkování usnadňují zadní parkovací senzorem, které nově představují standardní prvek verzí GL/AC, GLX a SPORT, stejně jako modelů se vznětový motorem 1,3 DDiS a provedení 4x4.

K vyšší míře bezpečnosti přispívá systém monitorování tlaku v pneumatikách TPMS zařazené do základní výbavy vozu Suzuki Swift.

Pro snadnější a přesnější plánování návštěvy servisu jsou verze se zážehovým motorem 1,2 VVT nově vybaveny ukazatelem životnosti olejové náplně v motoru. Řidič tak má důležitou servisní informaci v každém okamžiku k dispozici mezi položkami standardně dodávaného palubního počítače.

V nabídce jsou tří- a pětidveřová karoserie. Motory jsou na výběr zážehové 1,2 VVT/69 kW s pětirychlostní převodovkou a 1,6 VVT/100 kW se šestirychlostní převodovkou ve verzi Sport nebo vznětový 1,3 DDiS/55 kW s pětirychlostní převodovkou. Motor 1,2 VVT/69 kW lze navíc kombinovat s pohonem 4x4 nebo se čtyřrychlostní samočinnou převodovkou.