modernizovaný citroën c1 | Nové modely | autoweek.cz

Modernizovaný Citroën C1

Modernizovaný Citroën C1

05.01.2012 | Rybecký Vladimír | Nové modely

Trojice úsporných městských miniaut z kolínské automobilky TPCA přichází pro rok 2012 v modernizované podobě, kterou reaguje na rostoucí konkurenci v nejmenším segmentu, především na domácího soka Škodu Citigo.

Citroën C1 za šest let od svého uvedení na trh v červnu 2005 získal více než 620 000 zákazníků. Na začátku roku 2012 přichází s oživeným vzhledem s denním osvětlením pomocí LED, ještě hospodárnější pohonnou jednotkou, vylepšeným audio systém s přehrávačem CD a systémem Connecting Box a dalšími zlepšeními ve výbavě.
Citroën C1 dostal novou příď s kratší kapotou. Světlomety si zachovaly svůj zaoblený tvar a na úrovni nárazníků, které také prošly úpravou tvaru. Nové jsou mlhovky a hlavně denní světlomety s LED diodami. Světlomety tak posílili pro Citroën typický vzhled připomínající DS3 či C4 Aircross.
Nejmenší model Citroën je k dispozici ve dvou verzích karoserie - třídveřové a pětidveřové, což není u většiny konkurentů obvyklé. Čtyřmístný automobil je dlouhý jen 3440 mm a v městském provozu vyniká malým průměrem zatáčení 9,63 m). Zavazadlový prostor má objem 139 l pod krytem zavazadlového prostoru a po sklopení zadní lavice 700 l.
Pohonnou jednotkou je litrový tříválec 1,0i s výkonem 50 kW (68 k). S přímo řazenou převodovkou vykazuje spotřebu sníženou na 4,3 l/100 km a nižší emise 99 g CO2/km. Jde tedy o první Citroën se zážehovým motorem, který se dostal pod hranici 100 g CO2/km. V nabídce bude i verze s robotizovanou převodovkou s řazením páčkami pod volantem. V této verzi je spotřeba Citroënu C1 s motorem 1,0i pouhých 4,5 l/100 km a emise činí 104 g CO2/km.
K dalšímu vylepšení jízdních vlastností přispělo lepší fungování posilovače řízení a tlumičů, které zajišťují lepší absorbování otřesů v nízkých rychlostech. ESP je za příplatek u všech verzí výbavy.
Nový Citroën C1 nabízí moderní funkce. Zcela nový audiosystém CD s funkcí Connecting Box lépe zapadá do stylu palubní desky. Dokáže dekódovat formáty MP3 a zahrnuje i funkci Bluetooth. Ve spodní části střední konzoly ho doplňuje USB konektor a zástrčka pro konektor Jack.
Nový Citroën C1 si zákazníci mohou objednávat v průběhu ledna. Oficiálně se představí v úterý 10. ledna 2012 na bruselském autosalonu. Do prodejen se dostane na začátku března. Zatím oficiálně nepotvrzené jsou informace o možné exkluzivní verzi DS1.

  • Modernizovaný Citroën C1
  • Modernizovaný Citroën C1
  • Modernizovaný Citroën C1
  • Modernizovaný Citroën C1
  • Modernizovaný Citroën C1