modernizovaný peugeot 107 | Nové modely | autoweek.cz

Modernizovaný Peugeot 107

Modernizovaný Peugeot 107

05.01.2012 | Rybecký Vladimír | Nové modely

Trojice úsporných městských miniaut z kolínské automobilky TPCA přichází pro rok 2012 v modernizované podobě, kterou reaguje na rostoucí konkurenci v nejmenším segmentu, především na domácího soka Škodu Citigo.

Peugeot 107 se mění a renovuje. Za šest let, do konce roku 2011, bylo celkem vyrobeno více než 665 000 těchto vozů. Prodává se ve 48 zemích světa. Nyní přichází s modernější podobou inspirovanou stylovými standardy značky Peugeot. Je ještě praktičtější a úspornější.
Podobně jako většina vozů v této kategorii, je i Peugeot 107 často druhým či třetím vozem v domácnosti. Od ostatních modelů v segmentu se ale liší cílovou skupinou zákazníků, kterou ve větší míře tvoří ženy a také lidé žijící sami.
Modernizovaný Peugeot 107 přejímá nové stylové standardy značky Peugeot. Přední část je kompletně přepracovaná. Nová kapota má oblejší tvary, uspořádání nárazníku připomíná nový model 208.
Přední i zadní světlomety si zachovávají původní tvar i vyvýšenou polohu, ale vpředu se prodlužují a dostávají dvoubarevnou masku, která svým odstínem připomíná znak lva, zatímco vzadu je maska světel tmavá a světla jsou lemována tmavě rubínovou barvou.   
Nová mřížka přední masky se podobá včelí plástvi, což je pro model 107 typické. Modernější vzhled podtrhují denní světlomety LED a přední světlomety do mlhy s chromovaným lemem.  
K dispozici jsou také nové prvky komfortní výbavy, jako například audio systém s CD přehrávačem a 2 dodatečnými reproduktory (v základní výbavě nebo na přání v závislosti na zvolené úrovni výbavy). Na přání je připraven nový audio systém CD MP3 WIP Bluetooth s USB vstupem a 2 dodatečnými reproduktory.  
Peugeot 107 si i nadále zachovává jednoduchou modelovou nabídku se dvěmi úrovněmi výbavy, tří- nebo pětidveřovou karoserií a dvěma pohonnými jednotkami 1,0i MAN5 a 1,0i 2-Tronic. Verze s robotizovanou převodovkou má ovladače přímo na volantu.
Se tříválcem 1,0i o výkonu 50 kW (68 k) se u modernizovaného Peugeotu 107 spotřeba benzinu snižuje na 4,3 l/100 km u přímo řazené převodovky a 4,5 l/100 km u robotizované převodovky 2-Tronic. Tomu odpovídá další snížení hladiny emisí CO2 na 99 g/km resp. 104 g/km u robotizované převodovky 2-Tronic.
Peugeot 107 je dlouhý 3430 mm s rozvorem náprav 2340 mm, široký 1630 mm a vysoký 1470 mm. Objem zavazadlového prostoru je 130 l.
V březnu 2012 bude na trh uvedena speciální série pro dámy s názvem ENVY v nové barvě Plum nebo Černá Caldera, ozdobená speciálními dekorativními prvky s motivem rozkvetlých třešňových květů. S motivy rozkvetlých květů bude k dispozici také doplňkový sortiment.
Originální příslušenství vyvinuté speciálně pro model 107 umožní zákazníkům snahu odlišit se a přizpůsobit svůj vůz různým potřebám využití. Mj. půjde i o výsuvný navigační systém s možností připojení iPhone a iPod a středová loketní opěrka s úložným prostorem.
Boční lišty chrání karoserii proti možným nárazům a drobným poškozením v městském provozu.

  • Modernizovaný Peugeot 107
  • Modernizovaný Peugeot 107
  • Modernizovaný Peugeot 107
  • Modernizovaný Peugeot 107