modernizovaný renault laguna | Nové modely | autoweek.cz

Modernizovaný Renault Laguna

Modernizovaný Renault Laguna

21.06.2013 | Rybecký Vladimír | Nové modely

Renault vylepšil modelovou řadu Laguna a přidal do ní nejnovější technické vymoženosti. Objednávky na modernizovaný Renault Laguna a Laguna Grandtour se přijímají od poloviny června.

Renault Laguna a Laguna Grandtour dostávají ve verzi Phase III modernější vzhled s novým LED osvětlením pro denní svícení. Laguna III. generace se představila už v roce 2007 a v roce 2010 prošel modernizací (Phase II).

Úsporné pohonné jednotky Laguny i Laguny Grandtour představují turbodiesel 1,5 dCi 110 (80 kW) nimž se přidávají nové motory Energy 2,0 dCi 130, 150 nebo 175 (96, 110 resp. 130 kW) se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou, a motor 2,0 dCi 175 v kombinaci se šestirychlostní automatickou převodovkou. Novinkou v nabídce je dvouspojková samočinná převodovka EDC. Ta v kombinaci s motorem 1,5 dCi 110 umožňuje dosahovat spotřebu pouze 4,3 l/100 km.

Pro verzi Laguna Coupé je k dispozici exkluzivní turbodiesel 3,0 dCi V6 s výkonem 176 kW (240 k) v kombinaci se šestirychlostní samočinnou převodovkou.

Unikátní podvozek se čtyřmi aktivně řízenými koly 4CONTROL je nabízen s pohonnými jednotkami Energy 2,0 dCi 130, 150 nebo 175, 2,0 dCi 175 k a 3,0 dCi V6 240.

Exkluzivní verze GT 4Control se čtyřmi aktivně řízenými koly se nabízí s motorem Energy 2,0 dCi 175, který disponuje točivým momentem 380 N.m. Objednávky na tuto verzi budou přijímány od poloviny července.

Také u nové Laguny se objevuje integrovaný multimediální tablet s on-line připojením Renault R-Link, který zahrnuje veškeré multimediální funkce: navigaci, rádio, telefonování přes Bluetooth a audiostreaming. Renault R-Link nabízí také služby týkající se vozidla a široký výběr aplikací, které lze stáhnout z internetu přímo z vozidla. Tyto funkce se ovládají na velkém dotykovém displeji s úhlopříčkou 7", hlasem v několika světových jazycích anebo ovladači u volantu.

Pro verze nové Laguny, které jsou vybaveny systémem R-Link, bude později v nabídce i specifická aplikace 4CONTROL monitor, která řidiči umožňuje v reálném čase zobrazit působení systému 4CONTROL na dynamické chování Laguny.

V nabídce je i audiosystém Bose s 10 reproduktory, digitálním zesilovačem a šestikanálovým ekvalizérem. Umístění středového reproduktoru na palubní desce umožňuje cestujícím vychutnat si detailní zvuk.

  • Modernizovaný Renault Laguna
  • Modernizovaný Renault Laguna
  • Modernizovaný Renault Laguna
  • Modernizovaný Renault Laguna
  • Modernizovaný Renault Laguna