nový hyundai i10 přichází na český trh | Nové modely | autoweek.cz

Nový Hyundai i10 přichází na český trh

Nový Hyundai i10 přichází na český trh

22.11.2013 | Rybecký Vladimír | Nové modely

Hyundai přichází na český trh s novou generací modelu i10.  Byl navržen a zkonstruován v Evropě, kde se pro evropské zákazníky i vyrábí.

Nová generace i10 patří s  délkou 3665 mm mezi nejdelší vozy v segmentu minivozů, takže má jeden z nejprostornějších a nejpraktičtějších interiérů ve svém segmentu. Svou vnitřní prostorností se posouvá až do vyššího segmentu malých aut s největším celkovým prostorem pro nohy cestujících vpředu i vzadu. K tomu přidává největší objem zavazadlového prostoru v segmentu - 252 l resp. 1046 l se sklopenými zadními sedadly.

Mezi luxusnější prvky výbavy patří tempomat s nastavitelným omezovačem rychlosti a ovládacími prvky na volantu, vyhřívaný kůží obšitý volant a přední sedadla, asistent pro rozjezd do svahu, bezklíčkové startování a vstup do vozu, světlomety LED pro denní svícení a plně automatická klimatizace.

Hyundai pro novou generaci i10 nabízí na výběr dva vyspělé zážehové motory, které pohání přední kola prostřednictvím pětirychlostní přímo řazené nebo čtyřrychlostní samočinné převodovky.

Tříválec se zdvihovým objemem 1,0 l i čtyřválec 1,25 l pocházejí z  řady motorů Hyundai Kappa. Tříválec dosahuje největšího výkonu 48,5 kW (66 k) při 5500/min, zatímco maximum točivého momentu 94 N.m je k dispozici od 3500/min. Tento motor se bude na přání dodávat přímo z výroby i ve verzi na LPG. V této podobě je nejvyšší výkon 49 kW (67 k) při 6200/min a maximální točivý moment 90 N.m při 3500/min.  Čtyřválcový motor o zdvihového objemu 1248 cmmá výkon  64 kW (87 k) při 6000/min a maximální točivý moment 120 N.m při 4000/min.

Prvky aktivní bezpečnosti, jako je elektronicky řízený stabilizační systém ESC a řízení stability vozidla VSM, se poprvé u vozu Hyundai v segmentu miniaut dodávají ve standardní výbavě, což platí i pro systém sledování tlaku vzduchu v pneumatikách.

Do standardní výbavy patří i šest airbagů (dva čelní, dva boční a dva okenní) a automatické centrální zamykání.

Hyundai Motor také na tento vůz z produkce závodu v Izmitu (což je přesně vzato už za Bosporem, tedy v asijské části Turecka) dává pětiletou komplexní záruku. Součástí záručního paketu je pětiletá záruka bez omezení ujetých kilometrů, pět let asistenční služby zdarma a pět let kondičních prohlídek zdarma.

Cena nového modelu Hyundai i10 začíná na 229 990 Kč.

  • Nový Hyundai i10 přichází na český trh
  • Nový Hyundai i10 přichází na český trh
  • Nový Hyundai i10 přichází na český trh
  • Nový Hyundai i10 přichází na český trh
  • Nový Hyundai i10 přichází na český trh