nový volkswagen cc přichází na český trh | Nové modely | autoweek.cz

Nový Volkswagen CC přichází na český trh

Nový Volkswagen CC přichází na český trh

12.02.2012 | Rybecký Vladimír | Nové modely

Volkswagen uvádí na český trh technicky a stylisticky modernizovanou podobu manažerského vozu s novým jménem Volkswagen CC.

 

Volkswagen v roce 2008 zaujal konceptem čtyřdveřové karoserie ve stylu sportovního kupé Passat CC. Elegantní vůz uspěl i v Evropě, včetně České republiky, ač byl v zásadě koncipován především pro severoamerický trh. Po celém světě se jej už prodalo téměř 320 000 vozů. Nyní přichází v modernizované podobě, která po vzoru USA dostala zkrácené označení jen CC.

Prostorný Volkswagen CC může být na přání i pětimístný. Exkluzivitu vozu se Volkswagen snaží zvýraznit nabídkou inovativních asistenčních systémů. Například se sériově dodává systém sledování únavy řidiče, vyzívající k přestávce na odpočinek jakmile ve stylu řízení zaznamená typické vzorce chování naznačující rostoucí nepozornost řidiče.

Dále je zde automatický parkovací asistent samočinně uskutečňující parkovací manévry místo řidiče. CC je také prvním vozem značky Volkswagen, v němž nalézá uplatnění systém Side Assist Plus včetně funkce Lane Assist upozorňující na vozidla ve slepém úhlu a zasahující do řízení s cílem zabránit srážce. Novinkou v této modelové řadě je funkce Dynamic Light Assist, tj. automatické ovládání dálkových světlometů a kamerové sledování dopravního značení.

Na výběr jsou tři zážehové a tři vznětové motory, které jsou vybaveny rekuperací a sériově dodávaným systémem Start-Stop. Novinkou na českém trhu je motor BlueTDI o výkonu 103 kW, který splňuje s velkým předstihem budoucí emisní normu Euro 6. Motory 2,0 TDI Euro 5 jsou k dispozici ve dvou výkonových variantách 103 kW a 125 kW. Zážehové motory se mohou pochlubit nejvyšším výkonem 118 kW (1,8 TSI), 155 kW (2,0 TSI) a 220 kW (V6 4Motion). Inteligentní pohon všech kol 4Motion bude později k dispozici také pro motory 2,0 TDI.

Ceny nové modelové řady CC na českém trhu zachovávají cenovou úroveň modelu Passat CC. To znamená, že nový Volkswagen CC se zážehovým motorem 1,8 TSI stojí 707 900 Kč, zatímco nejdostupnější turbodiesel 2,0 TDI o výkonu 103 kW přijde na 729 900 Kč.

V základní ceně jsou bi-xenonové světlomety, statické odbočovací světlomety a nově navržená zadní světlomety LED. V sériové výbavě je i rádio RCD 310 s přehrávačem CD a vstupem Media-In, multifunkční volant, ParkPilot, tempomat a elektricky sklopná vnější zrcátka.

 

  • Nový Volkswagen CC přichází na český trh
  • Nový Volkswagen CC přichází na český trh
  • Nový Volkswagen CC přichází na český trh
  • Nový Volkswagen CC přichází na český trh