nový volkswagen golf gti | Nové modely | autoweek.cz

Nový Volkswagen Golf GTI

Nový Volkswagen Golf GTI

27.02.2013 | Matějka Antonín | Aktuality

Jednou z nejzajímavějších novinek nadcházejícího autosalonu v Ženevě bude bezesporu Golf GTI. Tento legendární sportovní vůz se poprvé představí ve dvou výkonových verzích.

Pohon nového modelu Golf GTI obstarává dvoulitrový přeplňovaný zážehový motor TSI s přímým vstřikováním benzinu, který je vyladěn na nejvyšší výkon 162 kW/220 k. Poprvé v historii této sportovní ikony bude Golf GTI nabízen přímo z výroby i ve verzi se zvýšeným výkonem, která nese označení GTI Performance. V této verzi je maximální výkon zvýšen na 169 kW/230 k. Obě verze GTI se mohou pochlubit pozoruhodným točivým momentem 350 N.m. GTI zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,5 sekundy a dosahuje nejvyšší rychlosti 246 km/h (GTI Performance zvládne „sprint na sto“ za 6,4 sekundy a může jet rychlostí až 250 km/h). Obě varianty GTI jsou vybaveny systémem Start-Stop, splňují limity emisní normy EU6 a se šestistupňovou mechanickou převodovkou spotřebují v normovaném cyklu pouhých 6,0 litru benzinu na 100 km. Modely GTI vybavené šestistupňovou převodovkou DSG mají průměrnou spotřebu 6,4 l/100 km, resp. 6,5 l/100 km.

Sportovní charakter Golfu GTI se odráží v originálním designu předního a zadního nárazníku, který je doplněn tradičními červeně lakovanými brzdovými třmeny, dvěma chromovanými koncovkami výfuku a sportovním podvozkem. Exteriér kompaktního sportovního vozu boduje navíc 17“ koly GTI v designu „Brooklyn“ s pneumatikami rozměru 225/45, bočními prahy, střešním spojlerem, difuzorem a ztmavenými zadními LED svítilnami (včetně LED osvětlení registrační značky). Vizuální dojem z interiéru umocňují špičková sportovní sedadla čalouněná tkaninou s károvaným vzorkem „Clark“, černé čalounění stropu a červené osvětlení interiéru včetně osvětlených prahových lišt. K tomu se připojují sportovní prvky výbavy GTI, jako je sportovní volant, řadicí páka, sdružené přístroje, speciální ozdobné lišty a pedály včetně opěrky pro levou nohu z ušlechtilé oceli.

Volkswagen zaručuje posádce modelu Golf GTI dokonalou kombinaci komfortu a bezpečnosti také dalšími prvky výbavy, mezi něž patří kromě, progresivního řízení, a sledování únavy řidiče také audiosystém „Composition Media“, automatická klimatizace „Climatronic“, multifunkční volant a dešťový senzor. Sériově jsou k dispozici laky karoserie v odstínech „červená Tornado“, „černá“ nebo „bílá Pure“. Nový Golf GTI přijde na český trh na přelomu jara a léta tohoto roku, a to za cenu od 613 900 Kč.

 

  • Nový Volkswagen Golf GTI
  • Nový Volkswagen Golf GTI
  • Nový Volkswagen Golf GTI
  • Nový Volkswagen Golf GTI
  • Nový Volkswagen Golf GTI