renault laguna coupé collection 2012 | Nové modely | autoweek.cz

Renault Laguna Coupé Collection 2012

Renault Laguna Coupé Collection 2012

12.03.2012 | Rybecký Vladimír | Nové modely

Renault uvádí na trh modernizovanou podobu elegantního modelu Laguna Coupé s označením Collection 2012.

Tři roky po svém uvedení na trh Laguna Coupé prochází změnami dodávajícími tomuto vozu ještě více ušlechtilosti. Novinkou jsou standardně dodávané LED světlomety pro denní svícení a mnohá vylepšení v interiéru. Působivý dojem posiluje prošití přístrojové desky, které je součástí standardního vybavení. Bezpečnost zde zajišťuje šest airbagů.

Výkonné pohonné jednotky mají nižší emise, především u motorů se systémem Energy Smart Management (ESM). K dispozici je přeplňovaný zážehový motor 2,0 T (F4Rt) o výkonu 150 kW (205 k) a dvojice turbodieselů filtrem pevných částic FAP - 2.0 dCi (M9R) o výkonu 131 kW (180 k) a V6 3,0 dCi (V9X) s výkonem 177 kW (240 k). Kombinují se s přímo řazenou nebo samočinnou šestirychlostní převodovkou.

Energy Smart Management (ESM) zajišťuje optimalizovanou činnost zatížení alternátoru s jeho odlehčením při vysoké spotřebě (zrychlení), kdy akumulátor dodává energii, a naopak rekuperací energie přes alternátor při zpomalování a brzdění.

Laguna Coupé Collection 2012 se nabízí ve dvou úrovních výbav Monaco GP a Initiale. Standardně se dodává s předními světlomety LED pro denní svícení, doplňujícími bi-xenonové hlavní světlomety. Sériově jsou k dispozici navigace Carminat TomTom, digitální audio s připojením Plug & Music s konektory Jack a USB a připojení Bluetooth, zabezpečujícím handsfree telefonování a streaming rádia.

U verze Renault Laguna Coupé GT 4Control standardně a u výbav Monaco GP a Initiale na přání je k dispozici unikátní podvozek 4Control se řízením všech čtyř kol. Tento důmyslný systém byl vyvinut sportovní divizí Renault Sport Technologies ve spolupráci s japonskou společností Aisin. Kromě jedinečné ovladatelnosti v omezeném prostoru, srovnatelné s městskými vozítky (průměr zatáčení je jako u Clia), podvozek 4Control nabízí také lepší stabilitu sportovně laděného vozidla ve velkých rychlostech a přidává k tomu výjimečnou bezpečnost při vyhýbacích manévrech či brzdění za asymetrických podmínek na kluzkém povrchu. Se systémem 4Control spolupracuje optimalizované ESP.

Laguna Coupé se vyrábí v továrně Sandouville ve Francii. Modernizované kupé bude v síti prodejců Renaultu k dispozici od května.

 

  • Renault Laguna Coupé Collection 2012
  • Renault Laguna Coupé Collection 2012
  • Renault Laguna Coupé Collection 2012
  • Renault Laguna Coupé Collection 2012
  • Renault Laguna Coupé Collection 2012
  • Renault Laguna Coupé Collection 2012