škoda na autosalonu v ženevě 2018 | Nové modely | autoweek.cz

Škoda na autosalonu v Ženevě 2018

Škoda na autosalonu v Ženevě 2018

26.02.2018 | Rybecký Vladimír | Nové modely

Studie městského crossoveru Škoda Vision X nabídne pohled na budoucí vývoj modelové nabídky značky. Premiéru bude mít výrazně přepracovaný model Fabia. Všechny zážehové motory TSI už budou vybaveny filtrem pevných částic.
Na Mezinárodním autosalonu v Ženevě 2018 představí Škoda Auto řadu novinek. V centru pozornosti bude světová premiéra studie Škoda Vision X, která nabídne pohled na budoucí vývoj modelové palety značky Škoda. Premiéru bude mít i výrazně přepracovaná Škoda Fabia a poprvé se představí také nová vrcholná verze Škoda Kodiaq L&K. Škoda Octavia RS nově ukáže paket Challenge Plus. Všechny zážehové motory s přímým vstřikováním paliva budou vybaveny filtrem pevných částic. Kromě toho vstupuje do nabídky modelových řad Octavia, Kodiaq a Superb digitální přístrojový panel
 
Škoda Vision X: studie klade důraz na trvale udržitelný rozvoj
Studií Škoda Vision X představuje česká automobilka nejen svou vizi moderního crossoveru, ale i třetího modelu úspěšné rodiny vozů SUV. Studie přináší designový jazyk modelů SUV, typický pro značku Škoda, do dalšího automobilového segmentu. Studie Vision X také disponuje krystalickými designovými prvky, které odkazují na tradici českých sklářů. Novinkou je velký dotykový displej, který nabízí nový systém ovládání v oblasti infotainmentu a konektivity. Obzvlášť inovativní je koncepce hybridního pohonu, která kombinuje čtyřválcový přeplňovaný motor na CNG (stlačený zemní plyn) s elektrickým pohonem, což zaručuje velmi nízkou spotřebu a nízké hodnoty emisí.
 
Škoda Fabia: úspěšný malý vůz s mnoha novinkami
Jako atraktivní vůz se prezentuje také výrazně přepracovaný model Škoda Fabia. Nový design přídě a zádě se stará o elegantní a zároveň dynamický vzhled. Navíc jsou poprvé v nabídce LED přední světlomety a LED zadní skupinové svítilny. Nový design sdruženého panelu přístrojů a nová provedení sedadel dodávají interiéru svěží vzhled. Rozšířena je znovu nabídka asistenčních systémů a prvků Simply Clever. Vozy Škoda Fabia a Škoda Fabia Combi budou pohánět živé a úsporné benzinové motory. V nabídce jsou čtyři agregáty o výkonu od 44 do 81 kW.
 
Škoda Kodiaq L&K: exkluzivní vrcholná verze úspěšného SUV
Vůz Škoda Kodiaq L&K charakterizují individuální designové prvky a exkluzivní standardní výbava. Vrcholná verze velkého SUV má 19“ kola z lehké slitiny Sirius, LED světlomety, chromovanou masku chladiče a specifický přední a zadní nárazník. Elegantní a stylový vzhled interiéru zvýrazňují kůží čalouněná sedadla a dekorační lišty s osobitým designem.
 
Spolu s uvedením verze Škoda Kodiaq L&K na trh dojde také u tohoto velkého SUV značky Škoda ke změně v nabídce motorů. Novinkou je zážehový motor 1,5 TSI o výkonu 110 kW (150 k) a benzinový motor 2,0 TSI se 140 kW (190 k).
 
Více zábavy při řízení vozu Škoda Octavia RS
O maximální zážitek z řízení se postará vůz Škoda Octavia RS. V Ženevě bude poprvé představen s na přání dodávaným paketem Challenge Plus, který obsahuje exkluzivní designové a výbavové prvky v exteriéru i interiéru. Od léta 2018 dostane zážehový motor 2,0 TSI o výkonu 180 kW (245 k). Sportovní ambice modelu Škoda Octavia RS zvýrazňuje elektrohydraulicky ovládaná uzávěrka předního diferenciálu VAQ.
 
Digitální přístrojový panel k dispozici i pro další modely značky Škoda
Digitální přístrojový panel, který byl poprvé představen v kompaktním SUV Škoda Karoq, bude k dispozici i pro vozy Octavia, Superb a Kodiaq. K dispozici je několik režimů zobrazení. Individuálně nastavit lze i velikost a umístění jednotlivých informací. Kromě aktuální rychlosti, otáček motoru, ukazatele stavu paliva v nádrži nebo navigační mapy je také možné na displeji přístrojového panelu zobrazit informace hudebního systému, telefonu nebo asistenčních systémů.