stinger okouzlil českou veřejnost | Nové modely | autoweek.cz

Stinger okouzlil českou veřejnost

Stinger okouzlil českou veřejnost

08.01.2018 | | Nové modely

Fastback Kia Stinger si získal českou veřejnost a zvítězil v kategorii Velké vozy ankety Auto roku 2018 v ČR v hlasování veřejnosti.

Fastback Kia Stinger, který se probojoval do finále soutěže Auto roku 2018 v České republice, okouzlil českou veřejnost a stal se jednoznačným vítězem hlasování veřejnosti v kategorii Velké vozy. Do hlasování se zapojilo celkem 35 810 lidí, kteří zvolili nejlepším velkým vozem sportovní model Stinger.
 
„Ocenění ze strany široké veřejnosti nás velmi těší. Jde o další důkaz o výjimečnosti tohoto modelu, se kterým Kia poprvé v historii vstupuje do segmentu prémiových vozů. Uvedení modelu Stinger do výroby byl odvážný krok a náš splněný sen. Nyní se potvrzuje, že mezi lidmi stále existuje poptávka po velkých vizích podpořených poctivou prací. Model Stinger tak kromě hlasování veřejnosti o nejlepší velký vůz boduje také u našich zákazníků. Za pouhé dva měsíce od uvedení na český trh evidujeme již 18 objednávek tohoto ikonického Grand Turisma,“ říká PR manažerka společnosti Kia Motor Czech Kateřina Jouglíčková.
 
Kia za dva měsíce prodej eviduje již 18 objednávek modelu Stinger. Většina zájemců preferuje verzi GT s pohonem všech kol a motorem 3,3l V6 T-GDi o výkonu 272 kW (370 k). Tuto specifikaci si objednalo již 14 zákazníků, dva zákazníci preferují verzi GT Line s motorem 2,2 CRDi a pohonem všech kol, jeden stejnou motorizaci s pohonem zadních kol a jeden verzi GT Line 2,0 T-GDI s pohonem zadních kol.
 
Kia Stinger se zároveň probojovala do užšího finále soutěže o Evropské auto roku 2018 (COTY) a Severoamerické auto roku 2018 (NACOTY). „Jednoznačně pozitivní ohlasy široké i odborné veřejnosti na model Stinger nás naplňují optimismem,“ říká sebevědomě Kateřina Jouglíčková.