zahájení výroby nového modelu škoda octavia scout | Nové modely | autoweek.cz

Zahájení výroby nového modelu Škoda Octavia Scout

Zahájení výroby nového modelu Škoda Octavia Scout

22.08.2014 | Rybecký Vladimír | Nové modely

V hlavním závodě společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi začaly sjíždět z výrobního pásu nové modely Škoda Octavia Scout.

V hlavním závodě společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi začaly sjíždět z výrobního pásu nové vozy Škoda Octavia Scout, automobil pro volný čas s efektním designem a všestranným využitím. Přes zvýšený výkon vykazuje nižší spotřebu až o 20 %.

 

Typická pro značku Škoda je u tohoto crossoveru nadstandardní prostornost, vysoká funkčnost, nejmodernější bezpečnostní a komfortní systémy a vynikající poměr ceny a hodnoty. Vůz bude uveden na trh již koncem srpna.

 

Nová Škoda Octavia Scout, která se na silnici cítí stejně dobře jako v terénu, má pohon všech kol na bázi systému Haldex 5. generace, má výkonné motory, zvětšenou světlou výšku, zvětšené nájezdové úhly, paket pro špatné cesty a je schopen táhnout přívěs o hmotnosti až dvě tuny.

 

Nová Škoda Octavia Scout, která je nabízena výhradně ve variantě vycházející z modelu Octavia Combi, dorazí k prodejcům již koncem srpna.

 

Do nabídky značky Škoda patří Octavia Scout již od roku 2007. Od té doby do konce roku 2013 dodala Škoda zákazníkům po celém světě zhruba 53 600 vozů Octavia Scout, což odpovídá asi 8 % všech vozů řady Octavia prodaných v daném období.