chevrolet trax vstupuje na trh | Nové modely | autoweek.cz

Chevrolet Trax vstupuje na trh

Chevrolet Trax vstupuje na trh

16.04.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Chevrolet Trax demonstruje robustnost a schopnosti SUV v malém formátu, včetně pohonu všech kol. K tomu přidává systém infotainmentu Chevrolet MyLink s vysokou konektivitou.

Chevrolet se hrdě hlásí k tomu, že v roce 1935 vytvořil první automobil kategorie SUV - model Suburban Caryall. Chevrolet Suburban je dnes nejdéle vyráběnou modelovou řadu na světě - po dobu 78 let.

Kromě předností velkých SUV ve spojení s větší obratností (délka je jen 4,2 m a šířka 1,7 m) a příznivou spotřebou paliva menšího automobilu Chevrolet Trax přidává vysokou konektivitu díky systému infotainmentu Chevrolet MyLink.

"Je mnoho řidiček, které mají rády hlavní přednosti vozů SUV - pocit bezpečí a praktičnost. U vozů jako je Chevrolet Captiva ale mají obavy z jejich velkých rozměrů, především kvůli problémům při parkování. Proto jim nabízíme Trax," řekla Susan Dochertyová, prezidentka a výkonná ředitelka Chevrolet a Cadillac Europe. "S tímto vozem vstupujeme do nejrychleji se rozvíjejícího segmentu trhu. I při celkovém poklesu prodeje o malá a kompaktní SUV roste mezi kupujícími zájem. S tímto vozem posílíme postavení značky Chevrolet na evropských trzích."

"Myslím, že Trax překvapuje svou agilitou i flexibilitou, stejně jako technologií Chevrolet MyLink, která nepochybně nadchne všechny uživatele smartphonů," řekla Dochertyová.

„Trax je moderní, vysoce variabilní a současně úsporné malé SUV, které poskytuje jízdní vlastnosti osobního automobilu a pohon všech kol," pokračovala Dochertyová při uvedení vozu na evropské trhy, které proběhlo v chorvatském Zadaru. „Je moderním výrazem jedné ze stěžejních kompetencí značky Chevrolet, která vyrábí a prodává vynikající SUV. Je to auto přinášející všechny přednosti SUV v kombinaci s malými rozměry. "

Prodej malých SUV se podle údajů Chevroletu zvýšil z 130 214 automobilů v roce 2008 na přibližně 264 000 kusů v roce 2012. Zákazníky tohoto segmentu jsou především ve městech žijící lidé s aktivním životním stylem, kteří dbají na image.

Rozchod kol 1540 mm vpředu i vzadu v kombinaci s rozvorem 2555 mm vytvářejí stabilní stopu vozidla. Přední náprava je typu McPherson, zadní náprava je s vlečenými rameny spojenými torzní příčkou. Trax má elektrický posilovač řízení EPS (Electric Power Steering) s integrovaným kompenzátorem opotřebení, zabezpečujícím precizní ovladatelnost během celé doby životnosti vozidla.

Trax je vybaven elektronickým stabilizačním systémem ESC (Electronic Stability Control) včetně funkce asistenčního systému pro rozjezd do kopce HSA (Hill Start Assist), asistenčního systému pro kontrolovaný sjezd z kopce HDC (Hill Descent Control) a ochrany proti převrácení.

Nabídku motorů tvoří kromě základního zážehového motoru 1,6 l, který dosahuje výkonu 85 kW (115 k) a maximální točivý moment 155 N.m, ještě turbodmychadlem přeplňovaný zážehový motor 1,4 l o výkonu 103 kW (140 k) a maximálním točivém momentu 200 N.m a turbodiesel 1,7 litru, který má výkon 96 kW (130 k) a maximální točivý moment 300 N.m. Všechny verze s přímo řazenou šestirychlostní převodovkou jsou vybaveny systémem Start/Stop. U motoru 1.4 Turbo a turbodieselu 1,7 l bude v nabídce i šestirychlostní samočinná převodovka.

U motoru 1.4 Turbo a turbodieselu 1,7 l je k dispozici adaptivní systém pohonu všech kol (AWD), který rozděluje točivý moment na jednotlivé nápravy podle převažujících jízdních a adhezních podmínek.

Navzdory malým vnějším rozměrům je moderně koncipovaný interiér překvapivě prostorný a pohodlný. Ke standardní bezpečnostní výbavě patří šest airbagů. Sklopná sedadla umožňují vytvořit osm různých konfigurací uspořádání kabiny. Zavazadlový prostor má maximální objem 1370 l, přičemž pod jeho podlahou je další odkládací prostor u verzí vybavených sklopným opěradlem sedadla spolujezdce vpředu umožňuje přepravu předmětů o délce až 2,3 m. Chevrolet Trax má standardně podélně lišty střešního nosiče s přípustným zatížením 75 kg a může táhnout nebrzděný přívěs do hmotnosti 500 kg.

Ve středové konzoli vzadu je elektrická zásuvka 230 V umožňující napájení i dobíjení laptopů či jiných elektronických přístrojů bez potřeby zvláštního adaptéru.

V kabině je mnoho odkládacích prostor. V jedné ze dvou odkládací schránek před spolujezdcem je rozhraní USB a vstup pro smartphone, iPod a externí mediální přehrávače. Na přání se dodává odkládací zásuvka pod sedadlem spolujezdce.

Chevrolet Trax má ve vyšších verzích výbavy standardně systém infotainmentu Chevrolet MyLink, který umožňuje zobrazování a ovládání obsahu připojeného smartphonu na barevném dotykovém monitoru vozidla. Chevrolet MyLink umožňuje pohodlný přístup ke kontaktům v mobilním telefonu, hudebním skladbám, fotogalerii (na USB nebo v iPhonu) a videím (na USB nebo přes externí vstup aux-in)1, jakož i k jiným uloženým médiím. Systém dokáže uložit párovací informace pěti smartphonů současně. Přes USB lze připojit pevné paměti jako přehrávače MP3, iPod a iPad. Pro připojení mobilních přehrávačů a smartphonů, které nepoužívají USB nebo Bluetooth, je určen zvláštní externí vstup.

Majitelé systému MyLink si mohou stáhnout rozličné aplikace (Apps) pro své smartphony a s nimi ve vozidle využívat různé funkce. Například aplikace BringGo umožňuje využívat ve vozidle smartphone pro navigaci stejně pohodlně jako integrovaný navigační systém, a to pouze za zlomek nákladů. Navíc mohou používat stejný smartphone a jeho aplikace i v dalších vozech Chevrolet.

 • Chevrolet Trax vstupuje na trh
 • Chevrolet Trax vstupuje na trh
 • Chevrolet Trax vstupuje na trh
 • Chevrolet Trax vstupuje na trh
 • Chevrolet Trax vstupuje na trh
 • Chevrolet Trax vstupuje na trh
 • Chevrolet Trax vstupuje na trh
 • Chevrolet Trax vstupuje na trh
 • Chevrolet Trax vstupuje na trh
 • Chevrolet Trax vstupuje na trh
 • Chevrolet Trax vstupuje na trh
 • Chevrolet Trax vstupuje na trh
 • Chevrolet Trax vstupuje na trh
 • Chevrolet Trax vstupuje na trh
 • Chevrolet Trax vstupuje na trh