nový opel corsa na český trh | Nové modely | autoweek.cz

Nový Opel Corsa na český trh

Nový Opel Corsa na český trh

10.12.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Svou nejdůležitější letošní novinku - model Corsa 5. generace - uvedl Opel C&S na český trh v nedávno otevřeném zcela novém autosalonu společnosti Emil Frey v Praze na Kolbenově ulici.

Corsa patří k nejúspěšnějším modelům značky Opel, protože představuje více než čtvrtinu celkového objemu prodeje. Corsa 4. generace, držitel ocenění AutoBest 2007, byla i na konci produkce čtvrtým nejprodávanějším vozem segmentu malých vozů v západní Evropě. Během 32 let výroby čtyř generací modelu Corsa se prodalo celkem 12,4 milionu těchto malých vozů.

 

Pátá generace Opelu Corsa přijíždí s novým designem, zlepšeným využitím obestavěného prostoru a zcela novým podvozkem. Jednou z nejsilnějších zbraní nové jen 402 cm dlouhé Corsy 5. generace je především její prostorný a velmi kvalitně zpracovaný interiér.

 

nová generace vznikla s využitím stávající platformy SCCS, nový podvozek neobsahuje ani jedinou komponentu, která by byla převzata z předchozí generace. Šéfdesignér Opelu Mark Adams nám k tomu řekl: "Pokud někdo tvrdí, že nová Corsa je ve skutečnosti jen rozsáhlejším faceliftem, pak neví, o čem mluví. Stačí se do vozu posadit a pochopíte ten rozdíl. Pokud tomu někdo nevěří, tak uvěří okamžitě, jakmile se s vozem rozjede. Každý pozná, že se jedná o úplně jiné auto. Potvrzují nám to i reakce prvních zákazníků, kteří už se s vozem mohli setkat u prodejců."

 

Směrová stabilita a jízdní vlastnosti v zatáčkách se zlepšily díky nižší poloze těžiště, větší tuhosti nosné struktury vč. tužšího pomocného rámu a nové geometrii přední nápravy včetně nových kulových čepů. Nové nastavení podvozku přispělo ke zmenšení naklánění karoserie v zatáčkách a zlepšení ovladatelnosti při potlačení přirozené nedotáčivosti vozu s pohonem předních kol. Nové charakteristiky tlumičů pérování umožňují lepší tlumení nerovností cest.

 

Nová geometrie řízení a změněná kalibrace software elektrického posilovače s proměnným účinkem v závislosti na rychlosti zaručuje přesnější a rychlejší reakci vozu na pohyb volantu. Pro lepší manévrování v městském provozu je k dispozici režim City.

 

Zcela nová elektrická architektura, vyvinutá speciálně pro Corsu 5. generace, umožňuje vyšší míru interakce mezi různými systémy vozu. V nabídce pro náročné je audiosystém a infotainment IntelliLink propojený se 7" barevnou dotykovou obrazovkou, umožňující propojení se smartphonem.

 

Corsa 5. generace se vyrábí v závodech v Eisenachu a Zaragoze. Základní cena třídveřové verze Selection činí v ČR 219 900 Kč.  Za tuto cenu zákazník získá vůz poháněný motorem 1,2 16V/50 kW, v jehož výbavě je kromě ESP a TPMS např. i asistent pro rozjezdy do kopce, elektrický posilovač řízení s režimem City, elektrické ovládání předních oken, výškově a podélně nastavitelný volant, úchyty ISOFIX, čelní, boční a hlavové airbagy, dálkově ovládané centrální zamykání a elektricky ovládaná vnější zpětná zrcátka. Za pětidveřovou verzi se připlácí 15 000 Kč. Zdarma je k dispozici prodloužená záruka +3 Basic, zahrnující záruku na pět let resp. 150 000 km pro motor, převodovku a rozvodovku a odtah zdarma po nehodě na pět let.

  • Nový Opel Corsa na český trh
  • Nový Opel Corsa na český trh
  • Nový Opel Corsa na český trh
  • Nový Opel Corsa na český trh
  • Nový Opel Corsa na český trh
  • Nový Opel Corsa na český trh
  • Nový Opel Corsa na český trh
  • Nový Opel Corsa na český trh
  • Nový Opel Corsa na český trh
  • Nový Opel Corsa na český trh