kia vloni vyrobila v evropě nejvíc aut ve své historii | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Kia vloni vyrobila v Evropě nejvíc aut ve své historii

Kia vloni vyrobila v Evropě nejvíc aut ve své historii

15.01.2015 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Výrobní závod automobilky Kia na Slovensku v Žilině v roce 2014 zaznamenal 3% nárůst výroby vozidel a vyrobil přes 323 000 automobilů a 493 000 motorů.

Společnost Kia Motors Slovakia překonala v roce 2014 svůj evropský výrobní rekord, neboť ve svém závodě v Žilině vyrobila přes 323 000 automobilů, což proti roku 2013 představuje meziroční nárůst o 3 %. Dalším novým rekordem je i roční objem výroby motorů, kde došlo k nárůstu na 493 000 jednotek.

 

Nejoblíbenějším modelem, sjíždějícím z výrobní linky v Žilině, bylo kompaktní SUV Kia Sportage, které tvořilo 55 % ze všech vozů vyrobených tímto závodem. Modelová řada cee’d, zahrnující pětidveřový hatchback, kombi a třídveřovou verzi pro_cee’d, představovala 36 % objemu výroby a zbývajících 9 % připadlo na model Venga.

 

Největším odbytištěm vozů ze žilinského závodu bylo i nadále Rusko (18 %), dále Velká Británie (13 %), Německo (9 %), Itálie (6 %) a Španělsko (6 %).

 

Z celkového počtu 493 000 motorů, vyrobených závodem v roce 2014, byla téměř polovina vyvezena do sesterského závodu Hyundai Motor Manufacturing Czech v České republice. Plných 22 % vyrobených motorů představoval zážehový motor 1,6 l, přičemž zážehové motory vloni zaujímaly přes 50 % celkového objemu výroby motorů žilinského závodu.

 

„Jsem velmi hrdý na to, že jsme vloni dosáhli tak úžasných výsledků ve výrobě. Současně jsme dokázali potvrdit naše postavení předního výrobního závodu v rámci celé skupiny Hyundai Motor Group. Věřím, že letos díky novým modelům, které zákazníkům představíme, opět dokážeme naše výrobní kapacity plně využít,“ komentoval výsledky prezident a generální ředitel společnosti Kia Motors Slovakia Eek-Hee Lee.

  • Kia vloni vyrobila v Evropě nejvíc aut ve své historii
  • Kia vloni vyrobila v Evropě nejvíc aut ve své historii
  • Kia vloni vyrobila v Evropě nejvíc aut ve své historii