aaa auto vítá trestnost přetáčení tachometrů | Tiskové zprávy | autoweek.cz

AAA Auto vítá trestnost přetáčení tachometrů

AAA Auto vítá trestnost přetáčení tachometrů

24.04.2014 | | Tiskové zprávy

AAA Auto vítá novou iniciativu ministerstev při zavedení trestnosti přetáčení tachometrů. AAA Auto již letos odmítlo kvůli falešným kilometrům vykoupit téměř třicet tisíc vozů.

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek oznámil, že ve spolupráci s ministerstvy dopravy a spravedlnosti připraví návrh zákona, který by postihoval podvodné stáčení tachometrů nebo nabízení takové služby jako přečin nebo trestný čin. Společnost AAA Auto vítá nejnovější iniciativu ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka v boji proti přetáčení tachometrů.

 

“Již roky se snažíme politiky upozorňovat na přetáčení tachometrů jako největší problém trhu s ojetými automobily. Jsme rádi, že po neúspěšných pokusech prosadit trestnost manipulace s tachometry nebo ji označit alespoň za přestupek se snad podaří uvést v život opatření, které bude účinné,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka AAA Auto (na fotografii).

 

„Pro úplné vymýcení tohoto nešvaru bude ještě zapotřebí navázat celoevropskou spolupráci a využít všech zdrojů o stavech najetých kilometrů, které již jsou v jednotlivých členských státech k dispozici ať už pod kontrolou státu nebo soukromých subjektů, a to zejména výrobců, protože jinak nebudou prodejci schopni na sto procent stav tachometru ověřit, zejména pokud půjde o vozy z jiných zemí,“ dodala Topolová.

 

Společnost AAA Auto prověřuje stavy tachometrů u vykupovaných vozů již několik let. „Na výkupu běžně odmítáme kolem 65 % vozů, které jsou nám nabízeny. Většinou je to kvůli stočeným tachometrům. V poslední době pozorujeme zvýšený nárůst počtu stočených vozů, dovážených ze zemí EU,“ zdůraznila Topolová. „Od začátku roku jsme tak museli na výkupu odmítnout již zhruba třicet tisíc vozů.“