abris capital partners majoritním vlastníkem aaa auto group | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Abris Capital Partners majoritním vlastníkem AAA Auto Group

Abris Capital Partners majoritním vlastníkem AAA Auto Group

25.11.2014 | | Tiskové zprávy

Mnohamiliardová akvizice majoritního podílu v AAA Auto byla dokončena. Transakce byla schválena antimonopolními úřady ve všech dotčených zemích.

Převzetí majoritního podílu AAA Auto Group společností Abris Capital Partners bylo dokončeno. Abris nyní v rámci transakce s hodnotou 220 milionů eur (cca 6 miliardy Kč) kontroluje cca 95 % skupiny. Finanční prostředky za nákup akcií byly převedeny na konta prodávajících.

 

“Dvacátého listopadu byla transakce dokončena a skupina AAA AUTO má nového majoritního vlastníka. V následujících měsících se budeme soustředit na expanzi, zaměříme se zejména na Polsko," řekla generální ředitelka AAA Auto Karolína Topolová.

 

Transakce byla schválena antimonopolními úřady v České republice, na Slovensku, na Ukrajině a v Ruské federaci.

 

Další důležitá fakta o transakci:

- Zakladatel AAA Auto Anthony James Denny prodal celý svůj podíl v AAA Auto Group

- Akcie prodávali i další minoritní akcionáři

- Abris pomůže AAA Auto Group expandovat na polský (2015) a rumunský trh (2016/2017)

- Skupina plánuje prodat tento rok v regionu střední a východní Evropy až 63 500 aut. Letos již vyrovnala celkové prodeje roku 2013, když k 17. listopadu 2014 prodala 56 646 aut

- Abris usiluje o získání 100% kontroly nad AAA Auto Group. Každý minoritní podílník, který má zájem o prodej svých akcií společnosti Abris Capital Partners,může kontaktovat Lenku Zajíčkovou (lenka.zajickova@aaaauto.cz), a to do 31. 12. 2014.