alcar bohemia generálním partnerem ankety české auto 2015 | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Alcar Bohemia generálním partnerem ankety České auto 2015

Alcar Bohemia generálním partnerem ankety České auto 2015

05.06.2015 | | Tiskové zprávy

Největší prodejce litých a ocelových kol pro osobní a lehké užitkové vozy na trhu s náhradními díly v České republice, společnost Alcar Bohemia, se stala generálním partnerem soutěže pro motoristickou veřejnost České auto 2015.
Alcar Bohemia dlouhodobě podporuje akce zaměřené na zvýšení zájmu o nové bezpečnější, hospodárnější a ekologičtější vozy. Během své 17leté působnosti v ČR si produkty skupiny Alcar vytvořily na českém trhu pevné postavení. Na litých kolech značek AEZ, Dotz, Dezent a Enzo a ocelových kolech značky Alcar Stahlrad jezdí či jezdilo v České republice již více než milion automobilů.

Důraz na kvalitu a bezpečnost je nedílnou součástí nejen vývoje, výroby a testování nových produktů ve skupině Alcar, ale je také součástí aktivit Alcar Bohemia v České republice.

Alcar Bohemia se proto ve spolupráci se státními orgány snaží podporovat používání bezpečných kol a informovat motoristy, jak mohou poznat bezpečná kola, která jsou schválená pro použití na jejich vozidle. Vodítkem je pro motoristy značka KBA nebo E v kroužku s číslem schválení odlitá na čelní straně kola. K zakoupeným litým kolům by měl motorista vždy požadovat Typový list, ve kterém je uvedeno přesné typové označení jeho vozidla včetně výkonu motoru a rozměrů pneumatik. Na jeho základě si pak schválená kola může nechat zapsat do velkého technického průkazu vozidla.

V nabídce Alcar Bohemia se nachází také jedno netradiční ocelové designové kolo. Tzv. hybridní kolo, spojuje přednost robustního ocelového kola v podobě nízké ceny s designovými prvky litého kola, jako jsou například stříbrné lakování a středová plastová krytka náboje. Rozměry hybridních kol jsou identické s originálními ocelovými koly a všechna hybridní kola jsou certifikována dle ECE homologací bez potřeby zápisu do technického průkazu vozidla.