allianz pokračuje v segmentaci v autopojištění | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Allianz pokračuje v segmentaci v autopojištění

Allianz pokračuje v segmentaci v autopojištění

14.09.2017 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Po slevě řidičům, kteří najezdí do 15 000 km za rok, přichází Allianz pojišťovna s  dobrou zprávou pro řidiče, kteří v autě vozí děti.
Mladý člověk se po svatbě zklidní a když se pak narodí děti, stávají se z dřívějších závodníků zodpovědní otcové od rodin.  Cenu za zákonné pojištění odpovědnosti z provozu motorových vozidel mají řidiče, kteří v autě vozí děti, u Allianz pojišťovny nyní nižší o 5 %.
 
„Vycházíme z toho, že lidé, kteří mají děti, se většinou chovají zodpovědněji než svobodní. Přestávají utrácet za zbytečnosti a naopak se snaží šetřit, pořizovat bydlení a také uzavírají životní pojištění, protože si uvědomují svoji zodpovědnost vůči rodině. Takoví lidé se pak zodpovědněji chovají i na silnici, o to více, pokud cestují se svými dětmi,“ říká metodik autopojištění Václav Dub.
 
„Podle našich dlouhodobých statistik je riziko havárie u řidičů s dětmi přibližně o 5 % nižší, než u ostatních řidičů. Proto jsme mohli této skupině zlevnit povinné ručení,“ doplňuje ředitelka autopojištění Veronika Hašplová.