autopoint vykupuje víc ojetin domácího původu | Tiskové zprávy | autoweek.cz

AutoPoint vykupuje víc ojetin domácího původu

AutoPoint vykupuje víc ojetin domácího původu

25.10.2016 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Autobazary AutoPoint vykoupily za první 3 čtvrtletí tohoto roku o 20 % více ojetých aut s ryze českým původem než vloni.
Síť autobazarů AutoPoint, patřící do skupiny Auto Palace, eviduje za prvních 9 měsíců tohoto roku 20% nárůst ve výkupu vozidel s jasným českým původem. V nabídce bazaru se nyní nachází téměř třetina vozů, které si zákazníci zakoupili přímo v Auto Palace nebo je v rámci skupiny servisovali a nyní je mění za novější modely. Zbytek tvoří ojetiny vykoupené od ostatních zákazníků a prověřených třetích stran.
 
Zákazníci autobazarů AutoPoint mohou v současné době vybírat z vůbec nejširší nabídky vozů s naprosto jasnou historií původu z ČR než kdy předtím. Společnost od začátku roku vykoupila rekordních 1800 vozů (80 %) pocházejících z tuzemska. V meziročním srovnání se v portfoliu autobazaru nachází o 20 % více ojetin přímo z ČR, navíc 70 % jich je po 1. majiteli.
 
Nárůst ve výkupech tuzemských vozů svědčí o tom, že čeští zákazníci se nebojí investovat a dříve obměňují svůj vozový park. Napomáhá tomu nejen příznivá ekonomická situace tuzemských domácností, ale i množství akčních nabídek a možností financování, které dealeři zájemcům o nové vozy nabízejí. Zákazníci tak většinou vymění vůz po 5 - 6 letech od nákupu, ať už vůz koupí za hotové nebo na úvěr či leasing.
 
„Byť údaje statistiky Svazu dovozců automobilů hovoří o tom, že dovoz ojetin stále stoupá a více než 50 % z nich je u nás starších 10 let, v našich autobazarech tomu tak není. Našim zákazníkům nabízíme vozy staré v průměru 5,5 roku. Vozy v našem portfoliu mají najeto zhruba 84 000 km a jejich cena se pohybuje průměrně okolo 287 000 Kč. Jde zejména o vozy pořízené zákazníky v našich dealerstvích, případně námi servisované nebo provozované námi vlastněnou půjčovnou RentPoint, což konečnému zájemci garantuje, že jde o vozidla prověřená,“ říká generální ředitel Auto Palace pro ČR a SR Ralph Howie.
 
Společnost AutoPoint patří v současnosti na českém trhu mezi autobazary s nejširší nabídkou vozů. V tuto chvíli má ve svém portfoliu téměř 1500 ojetin – od vozů nižší, střední i vyšší třídy přes off-roady, užitková vozidla nebo minibusy.