mitsubishi asx s možností přestavby na lpg | Aktuality | autoweek.cz

Mitsubishi ASX s možností přestavby na LPG

Mitsubishi ASX s možností přestavby na LPG

20.09.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Mitsubishi od října nabídne u všech autorizovaných prodejců Mitsubishi u modelu ASX možnost přestavby na LPG. 

 

Možnost přestavby na LPG bude Mitsubishi nabízet pro model ASX s pohonem zážehovým motorem 1,6 l MIVEC. Výrobcem hlavních komponent LPG sady instalované do Mitsubishi ASX je renomovaná společnost Lovato. Pro přesné dávkovaní paliva a snížení spotřeby se využívají speciální LPG vstřikovače. Nádrž je umístěna pod podlahou zavazadlového prostoru, tankování pod víčkem originální palivové nádrže. Množství zbývajícího LPG v nádrži ukazují LED diody na ovládacím tlačítku, které zároveň umožňuje i přepínání mezi oběma palivy.

"Záruka výrobce na takový vůz zůstává zachována. Výkon motoru a jízdní vlastnosti včetně funkce Auto Stop and Go (systém automatického zastavení a nastartování motoru) se přestavbou nezmění," uvádí Robin Babický, technický ředitel M Motors CZ, a dodává, že se navíc díky druhé nádrži prodlouží dojezd vozu až o 550 km.

Vzhledem k tomu, že je v současné době jeden litr LPG o povinu levnější než stejné množství benzínu, dochází tak k výrazné úspoře provozu. Odhadovaná návratnost investice do přestavby na LPG je po ujetí 30-40 000 km.

Mitsubishi ASX zájemci v současné době pořídí za akční cenu od 390 000 Kč s DPH, s přestavbou na LPG potom od 421 900 Kč s DPH. Oproti klasické variantě na benzin si zákazník připlatí 31 900 Kč s DPH (cena je včetně montáže LPG sady).