bmw group zvyšuje bezpečnost systému connecteddrive | Tiskové zprávy | autoweek.cz

BMW Group zvyšuje bezpečnost systému ConnectedDrive

BMW Group zvyšuje bezpečnost systému ConnectedDrive

25.02.2015 | | Tiskové zprávy

Společnost BMW Group z pozice vedoucí společnosti v propojování řidiče, automobilu a okolního prostředí zvýšila zabezpečení svého systému ConnectedDrive.
BMW Group reaguje na informaci německého autoklubu ADAC, jež objevil potenciální bezpečnostní chybu při přenosu dat. Novou aktualizací BMW Group tuto chybu opravila.

Experti ADAC prověřovali vlastnosti nejpokročilejšího konceptu propojení řidiče, automobilu a vnějšího prostředí. Tyto zkoušky odhalily potenciální možnost zneužití dat při komunikaci s mobilním telefonem. Hardware BMW Group nebyl nijak poškozen.

Možnost online vzdálené aktualizace všech vozidel vybavených danou verzí systému BMW ConnectedDrive umožnila okamžitě tomuto potenciálnímu bezpečnostnímu riziku zamezit. Z tohoto důvodu není třeba, aby automobily, kterých se to týká, musely jet do autorizovaných servisů. Nikdy nebyly ohroženy systémy související s obsluhou vozu během jízdy.

Aktualizace se provádí automaticky, jakmile se vozidlo spojí se servery BMW Group nebo řidič tuto aktualizaci vyvolá manuálně. Systém BMW ConnectedDrive komunikuje prostřednictvím protokolu HTTPS (HyperText Transfer Protocol Secure), který byl již dříve používán pro internet v automobilu a další služby. BMW ConnectedDrive pro vnější komunikaci tudíž používá kódování obdobné tomu z internetového bankovnictví. Data jsou kódována protokolem HTTPS a současně dochází k identifikaci serverů BMW Group předtím, než dojde k zahájení přenosu dat pomocí mobilní telefonní sítě.

V tomto případě BMW Group okamžitě zareagovalo a zvýšilo bezpečnost svého systému BMW ConnectedDrive, a to i přesto, že dosud není znám žádný případ, kdy byla zasílaná data zneužita neautorizovanou osobou a dokonce nebyl ani zaznamenán případ, že by se o to někdo pokoušel.

Provedené aktualizace jsou určené pro vozy značek BMW, MINI a Rolls-Royce.