bonett ve svitavách otevřel 80. cng stanici v čr | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Bonett ve Svitavách otevřel 80. CNG stanici v ČR

Bonett ve Svitavách otevřel 80. CNG stanici v ČR

28.02.2015 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Společnost Bonett Gas Investment, provozovatel největší sítě CNG v ČR, otevírá 80. veřejnou plnicí stanici CNG u nás a svou 13. veřejnou plnicí stanici CNG provozovanou v síti Bonett. Stlačený zemní plyn je k dispozici motoristům na čerpací stanici Gulf - Hlavní 393/139, Svitavy - Lačnov na mezinárodním tahu E442.
Společnost Bonett Gas Investment  zahajuje provoz celkově 80. veřejné plnicí stanice CNG v České republice a své 13. veřejné plnicí stanice CNG provozované v síti Bonett. Nová stanice je určena pro motoristy ze Svitav, ale i pro tranzit na trase Olomouc - Mohelnice – Litomyšl – Hradec Králové. Stlačený zemní plyn je k dispozici motoristům na čerpací stanici Gulf – Hlavní 393/139, Svitavy – Lačnov na mezinárodním silničním tahu E442.

Nová samoobslužná moderní CNG stanice je plnohodnotně implementována do stávající čerpací stanice pohonných hmot Gulf, kde si mohou zákazníci zakoupit mimo občerstvení i autodoplňky nebo si dát kávu. Výdejní stojan CNG má dvě koncovky pro plnění osobní vozidel (typ NGV1). Platit je možné pomocí platebního terminálu CNG platební kartou, CNG kartou, hotovostí nebo nejvýhodněji Bonett EuroGas CNG kartou.

„Pokračujeme v nastaveném trendu rozšiřování sítě CNG stanic. Po lednovém otevření CNG stanice v Praze na čerpací stanici Agip na Chodově u exitu 2 dálnice D1 spouštíme další Bonett CNG stanici, která je přímo začleněna do stávající čerpací stanice, tentokráte u čerpací stanice Gulf Svitavy. Používání stlačeného zemního plynu je pro motoristy stejně komfortní jako běžné natankování benzínu nebo nafty, je však významně úspornější. S CNG ušetříte 30 až 40 % nákladů na pohonné hmoty,“ řekl Václav Holovčák, místopředseda představenstva Bonett Gas Investment.

„Síť našich CNG stanic se bude dále rozšiřovat, aktuálně jich provozujeme 13, v nejbližší době otevřeme další CNG stanice Bonett pro motoristy ve Vyškově a Klatovech,“ dodal Holovčák.

V současné době se nachází v Česku po započtení plnicí stanice Bonett Svitavy celkem 80 míst, kde mohou motoristé naplnit vozy CNG. Těch u nás jezdí v současnosti téměř 9000. Do roku 2020 by mělo CNG  nahradit minimálně 10 % celkové spotřeby pohonných hmot u nás.