dražba kalendáře pirelli pro rok 2015 | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Dražba kalendáře Pirelli pro rok 2015

Dražba kalendáře Pirelli pro rok 2015

19.12.2014 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Včera proběhla dražba unikátního kalendáře Pirelli pro rok 2015, která vynesla 244 444 Kč. Celkový výnos ze všech 14 dražeb v České republice přesáhl již třímilionovou hranici, a činí konkrétně 3 173 107 Kč.

Charitativní aukce proběhla ve spolupráci s internetovým zpravodajským portálem iDnes.cz a letos jí zaštítila Nadace Agrofert. Její výtěžek putuje jako ve všech předchozích případech na konto Masarykova onkologického ústavu, který peníze tentokráte využije na nákup pasivních antidekubitních matrací.

 

„Jednotkou každého kalendáře je vždy den a jsem velice rád, že i ten jeden den, kdy probíhá dražba, nám může pomoci k nalezení štědrosti a ochoty pomoci druhým. Kalendář Pirelli není výjimečný jen svou historií, ale také svou přítomností propojenou s celou řadou dobročinných projektů. Včerejší skvělý dražební výnos přispěje na léčbu onkologických pacientů prostřednictvím nákupu antidekubitních matrací, které slouží jako prevence proti proleženinám,“ uvádí Zdeněk Vacl, marketingový manažer Pirelli Tyre Czech.

 

Masarykův onkologický ústav se sídlem v Brně se zabývá výhradně léčbou onkologických onemocnění. Patří ke špičce ve svém oboru nejen v České republice, ale i v zahraničí. Jsou v něm soustředěny všechny medicínské obory potřebné pro komplexní onkologickou péči. Má k dispozici rovněž nejmodernější diagnostické i léčebné přístroje a kvalitní odborníky. Ročně ústavem projde 170 000 ambulantních a 10 000 hospitalizovaných pacientů.

 

Kultovní kalendář Pirelli loni slavil 50. výročí. Po speciální edici Helmuta Newtona přišel letos s fotografiemi Stevena Meisela nabitými smyslností, sex-appealem, korzety a latexem. České veřejnosti představila kalendář Iva Kubelková.