car4way postupně přechází na volný carsharing pro prahu | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Car4Way postupně přechází na volný carsharing pro Prahu

Car4Way postupně přechází na volný carsharing pro Prahu

24.10.2016 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Carsharing neboli sdílení vozu nabízí možnost jednoduše vyzvednout a vrátit auto okamžitě na ulici bez předávacích formalit. Vše probíhá online a rezervace nezabere více než minutu. Auto využíváte a platíte, jen když ho skutečně potřebujete. V ceně zapůjčení je vše včetně paliva.
„Carsharing je z našeho pohledu forma efektivní a ekologické mobility, která může městům výrazně pomoci s řešením problematiky nedostatku parkovacích míst, protože všechny naše vozy jsou samoobslužně sdíleny mezi více uživatelů.“ říká Hynek Homola manager společnosti Car4Way.
 
Existují dvě formy carsharingu, vázaný a volný. V prvním případě je nutné vůz vracet na místo, kde byl vypůjčen. V režimu volného carsharingu, můžete vůz vracet kdekoliv. Car4Way nyní umožnilo volný carsharing na Prahy 5, 6 a 8, kde zákazníci mohu volně parkovat a vracet vozy. Parkovné je již zahrnuto v ceně vozu a to jak v tzv. modrých zónách, tak i v zónách oranžových a fialových. Do budoucna bude takových lokalit více a sdílení vozů od Car4Way v celé Praze se postupně překlopí do volného carsharingu.
 
Podle Homoly musí přechodu na volný carsharing pro celou Prahu předcházet doplnění vozového parku tak, aby zákazníci měli vždy dostupné vozy v docházkové vzdálenosti a možnost vybírat z nabídky různých typů.
 
V nabídce carsharingu do Car4Way do ledna nejdete více než 230 vozů Škoda Citigo, Rapid, Fabia Combi, Octavia Combi a pro sportovně založené klienty Octavie RS230. Dále nabídku doplní vozy Volkswagen - užitkový Caddy Maxi, sedmimístný Caddy Combi, osmimístný Transporter a dva elektromobily e-up. Všechny vozy Car4Way jsou po roce obměňovány.
 
Volný carsharing od Car4Way znamená stovky neustále připravených vozů pro obyvatele Prahy. Vlastnit vůz už nebude potřeba, a to znamená méně zaparkovaných aut v metropoli a méně starostí s vlastním vozem. V případě potřeby je možné do pár minut dojít ke sdílenému autu a do minuty odjet na hodinový nákup, schůzku na druhý konec města nebo třeba na víkend mimo Prahu.