česká pošta ušetřila díky cng už 50 milionů kč | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Česká pošta ušetřila díky CNG už 50 milionů Kč

Česká pošta ušetřila díky CNG už 50 milionů Kč

22.02.2016 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Česká pošta bude prvním státním podnikem plnícím cíle čisté mobility. Zájem firem o přechod flotil na CNG roste. RWE bude v místě poptávky stavět nové plničky.
Česká pošta patří mezi největší společnosti využívající ekologické palivo CNG. Od roku 2012, kdy řidiči České pošty začali CNG vozidla využívat, se vozový park těchto vozů u státního podniku rozrostl na 1042 vozidel, které najezdily 50 milionů km. Finanční úspora za tu dobu činí 50 milionů korun.
 
„V současné době jezdí na CNG pětina všech aut z našeho vozového parku. Důvodem je samozřejmě odpovědný přístup k životnímu prostředí i ekonomická výhodnost provozování aut na CNG,“ říká generální ředitel České pošty Martin Elkán.
 
Česká pošta provozuje svá CNG vozidla zejména ve velkých městech, kde přispívají ke zlepšení stavu ovzduší. Díky CNG nevypouští do ovzduší žádné pevné částice, které jsou dnes velkým problémem měst v celé Evropě. „Jen v Praze je nasazeno více než 200 CNG vozidel,“ uvedl Martin Elkán.
 
Zájem firem a podnikatelů o nákup CNG vozů do jejich flotil v posledních měsících roste. Firmy láká nejen úsporný provoz od 1 Kč na ujetý kilometr, ale také naprostá kontrola nad objemem projetého paliva.
 
„Se stále hustší sítí plniček roste i zájem firem. Evidujeme poptávku i z měst, kde dosud nebylo možné CNG natankovat. Přizpůsobujeme tomu naše investiční záměry, chceme firmám pomáhat snižovat náklady na pohonné hmoty. Velkou výhodou pro firmy je také měsíční fakturace při tankování s CNG kartou,“ řekl jednatel RWE Energo Zdeněk Kaplan.