český ford přichází s novou cenovou strategií | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Český Ford přichází s novou cenovou strategií

Český Ford přichází s novou cenovou strategií

06.04.2013 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Nová cenová strategie českého Fordu znamená pro zákazníka zjednodušení nabídky. Snižuje se totiž počet nabízených verzí a ruší se takzvané akční ceny. Základní cena Fordu Focus byla snížena na 299 990 Kč a Ford Mondeo je dostupný od 449 990 Kč s DPH.

Ford Motor Company na brněnském Autosalonu oznámila zásadní změnu své cenové strategie. "Dosavadní situace, kdy jsme v ceníku měli kromě takzvaných běžných cen jednotlivých verzí vozu ještě snížené akční ceny, za které se prodávala naprostá většina vozů, byla už poněkud nepřehledná. Pro zákazníky bylo někdy složité se v tolika položkách vyznat. Proto jsme se rozhodli akční ceny zrušit, snížit také počet nabízených verzí a v cenících nadále uvádět jen ty základní ceny, ovšem v úrovni dřívějších cen akčních," uvedl marketingový ředitel Ford Motor Company Dušan Fornůsek.

Akční nabídky budou zohledněny už v základních cenách uvedených v běžných cenících. V případě Fordu Focus navíc dochází ještě k dalšímu snížení ceny. Za novou základní cenu 299 990 Kč modelu Ford Focus Trend 1.6 Duratec Ti-VCT/85 k 5dv. zákazník dostane například čelní, boční a stropní airbagy, manuální klimatizaci, rádio s CD přehrávačem, 6 reproduktorů a vstup pro USB, elektricky ovládaná přední okna, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, kožený volant nastavitelný ve čtyřech směrech a palubní počítač s informačním systémem ECOmode.

Sníženy byly také příplatky za karosářské verze. Zatímco dosud činil u Fordu Focus rozdíl mezi pětidveřovým hatchbackem a čtyřdveřovým sedanem 25 000 Kč, nadále to bude jen 10 000 Kč. Podobně se snížil i příplatek za verzi kombi z původních 34 000 Kč na 20 000 Kč.

Dostupnějším se ve Fordu Focus stal i tříválcový motor 1.0 EcoBoost - Focus s tímto motorem bude za 329 990 Kč. Za poslední čtvrtletí se u Fordu Focus pro tento motor v ČR rozhodlo téměř 19 % zákazníků a podíl motorů řady EcoBoost u Focusu činí téměř 40 %.

Všechny zmíněné změny platí pro ceny Fordu Focus od začátku dubna 2013 do odvolání.

Ford Focus je možné financovat nejnovějším úvěrem ALL - IN od společnosti Ford Credit. Při složení 40 % akontace a 60měsíční doby úvěru je možné výše zmíněný Focus získat za 3693 Kč bez pojištění. V rámci úvěru ALL - IN zákazník získá čtyři základní servisní prohlídky, záruku Ford Protect na 5 let/120 000 km či Ford Assistance po celou dobu úvěru. Celková částka s povinným a havarijním pojištěním, pojištěním odpovědnosti a připojištěním všech skel vozidla poté je 4695 Kč měsíčně (RPSN - 15,45 %).

Také u Fordu Mondeo došlo od začátku dubna ke zjednodušení ceníků, zejména díky tomu, že se snížil počet verzí výbav na pět místo sedmi, nabízejí ale ještě více položek než dříve.

U Fordu Mondeo zůstaly prozatím zachovány tzv. akční ceny, díky nimž je nyní k dispozici od částky 449 990 Kč. Ta se vztahuje k verzi 5dv./4dv. Core Plus 1.6 Duratec (120 k). V rámci výbavy Core Plus zákazník dostane 16" kola z lehkých slitin, klimatizaci, 7 airbagů, rádio s CD přehrávačem a ovládáním na volantu, elektricky ovládaná přední okna i zrcátka, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, funkci denního svícení atd. Kombi ve stejné specifikaci přijde na 479 990 Kč.

"Snížením cen jednotlivých verzí Fordu Mondeo chceme navíc k tradičním firemním zákazníkům oslovit také privátní zákazníky, kteří zatím  nad nákupem vozu střední třídy váhali. Nyní je Mondeo k mání za historicky nejnižší cenu," říká manager Ford Motor Company pro velké osobní vozy Marek Trešl.