čez rozšiřuje nabídku v síti benzina | Tiskové zprávy | autoweek.cz

ČEZ rozšiřuje nabídku v síti Benzina

ČEZ rozšiřuje nabídku v síti Benzina

22.01.2019 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Unipetrol pokračuje ve spolupráci s ČEZ v rozšiřování nabídky sítě Benzina o elektrickou energii, nově v Ostravě, Plzni a Hradci nad Svitavou.
Unipetrol pokračuje v rozšiřování počtu lokalit sítě čerpacích stanic Benzina, které vedle klasických pohonných hmot nabízejí řidičům také elektrickou energii z rychlodobíjecích stanic. Instalaci zajišťuje Elektromobilita Skupiny ČEZ, provozovatel nejrozsáhlejší tuzemské veřejné dobíjecí sítě.
 
K lokalitě Rousínov u dálnice D1, zprovozněné vloni v létě, přibyly rychlodobíjecí stojany u čerpacích stanic Benzina také v Ostravě-Zábřehu poblíž sjezdu z D1, v Plzni-Borských polích u nájezdu k I/27 na Klatovy a v Hradci nad Svitavou v půli cesty mezi Hradcem Králové a Olomoucí poblíž budoucí dálnice D35. V následujících měsících budou v síti Benzina zprovozněny další desítky těchto zařízení. Infrastruktura vzniká i díky evropskému grantu z programu Connecting Europe Facility (CEF).
 
Největší řetězec čerpacích stanic Benzina, který patří do rafinérské a petrochemické skupiny Unipetrol, ve spolupráci s Elektromobilitou Skupiny ČEZ začal vybavovat své čerpací stanice rychlodobíjecími stojany umožňujícími většině elektromobilů dobít 80 % kapacity baterií za cca 20-30 minut.