pneumatiky conti.econtact pro elektromobily | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Pneumatiky Conti.eContact pro elektromobily

Pneumatiky Conti.eContact pro elektromobily

05.02.2015 | | Tiskové zprávy

Speciální pneumatiky Conti.eContact s valivým odporem nižším až o 30 % znamenají pro elektromobily zásadní zvýšení dojezdu. Conti.eContact jsou prvními pneumatikami značky Continental s hodnocením A na EU štítku.

Společnost Continental má ve svém portfoliu dva typy pneumatik speciálně navržené pro elektromobily a hybridní vozy. Oba jsou vyráběny pod názvem Conti.eContact, ale každý z nich plně koresponduje s konkrétním druhem pohonu – elektrickým či hybridním.

 

Pneumatiky Conti.eContact 20“ určené elektromobilům přináší ve srovnání s běžnými pneumatikami snížení valivého odporu až o 30 %. Pneumatiky Conti.eContact 17“ a 18“ pro hybridní vozy zprostředkují valivý odpor o 20 % nižší, zůstávají však stále skvělou volbou pro výkonné automobily a vozy SUV. Oba typy těchto speciálních pneumatik zároveň podávají skvělé výkony na mokré i suché vozovce.

 

Continental tedy může výrobcům elektromobilů nabídnout pneumatiky s potenciálem prodloužit dojezd jejich vozů až o 6 %. Pneumatiky Conti.eContact díky svému nižšímu valivému odporu hybridním automobilům dovolují ujet delší vzdálenost v čistě elektrickém režimu, což umožňuje provoz ohleduplnější k životnímu prostředí a úspornější z hlediska provozních nákladů. Pneumatiky řady Conti.eContact už byly schváleny značkami Volkswagen či Renault a Continental očekává další schválení od předních evropských automobilek v průběhu letošního roku.

 

Při navrhování pneumatik Conti.eContact určených pro elektromobily se hannoverský výrobce rozhodl pro koncept známý jako „vysoké a úzké“. Pneumatiky 20“ navržené podle tohoto principu mají velký průměr a jsou relativně úzké. Tyto specifické rozměry samy o sobě dovolují vývojářům dosáhnout výrazného snížení valivého odporu.

 

Pneumatiky Conti.eContact o průměru 17“ a 18“ pro hybridní vozy mají více společného s běžným obutím. Protože se hodí i pro výkonná SUV, mohou na první pohled vypadat podobně jako klasické pneumatiky určené právě SUV či osobním automobilům. Jejich jednotlivé partie však byly vývojáři detailně prozkoumány, díky čemuž se podařilo dosáhnout snížení valivého odporu zhruba o 20 %.

 

Nové Conti.eContact pro hybridní vozy jsou prvními pneumatikami značky Continental s hodnocením A na EU štítku jak v kolonce hodnotící valivý odpor, tak brzdění na mokrém povrchu.

 

Continental vyrábí limitované série obou typů pneumatik Conti.eContact v závodech v Otrokovicích i ve francouzském Sarreguemines.

 

  • Pneumatiky Conti.eContact pro elektromobily
  • Pneumatiky Conti.eContact pro elektromobily