další tři vozy škoda superb pro dopravní policii | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Další tři vozy Škoda Superb pro dopravní policii

Další tři vozy Škoda Superb pro dopravní policii

06.05.2014 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Flotila vozů Škoda Superb pro potřeby dopravní policie se rozrostla na: celkem deset vozů se špičkovým motorem 3,6 FSI V6/191 kW. 

Odbor služby dopravní policie České republiky získal od společnosti Škoda Auto další posilu. Několik měsíců po převzetí sedmi nových vozů Škoda Superb strážci pořádku na dálnicích rozšiřují svou flotilu o další tři exempláře vlajkové lodě značky Škoda.

 

Všechny vozy Škoda Superb, kterých je nyní v provozu již deset, jsou vybaveny nejvýkonnějším motorem 3,6 FSI V6/191 kW, šestirychlostní dvouspojkovou převodovkou DSG a pohonem všech kol.

Všech deset policejních vozů Superb dostalo speciální výbavu pro potřeby Policie ČR. Vpředu a vzadu jsou skrytá výstražná LED světla použitelná jako maják, za čelním i zadním sklem se nacházejí displeje s červenými diodami pro naprogramovaná hlášení. Nechybí vysílačka PEGAS Integrovaného záchranného systému České Republiky, GPS přijímač a takzvaný Emergency System Data Recorder pro záznam pohybu vozidla. Na palubě se nachází i mobilní přenosný hledací reflektor, druhá autobaterie, a také nezbytná technika pro identifikaci a záznam dopravních přestupků.

Smluvní partneři společnosti Škoda Auto navíc před předáním namontovali radary pro měření rychlosti, které dodala policie.

 

Policie ČR patří k největším zákazníkům české automobilky z veřejného sektoru. Od roku 1993 dodala Škoda policejním orgánům více než 17 000 služebních vozů.

 

Předání tří nových policejních vozů proběhlo v Zákaznickém centru Škoda v Mladé Boleslavi. Dálniční speciály budou používány jako hlídkové vozy a nasazeny při pronásledování agresorů.

Vozy z rukou šéfa prodejní organizace Škoda Auto Česká republika Ing. Luboše Vlčka (vpravo) v Zákaznickém centru značky Škoda dnes slavnostně převzal ředitel dopravní policie, plk. Ing. Tomáš Lerch (vlevo) a pověřený první náměstek policejního prezidenta plk. Mgr. Martin Vondrášek (uprostřed).