denny prodá majoritu v aaa auto group | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Denny prodá majoritu v AAA Auto Group

Denny prodá majoritu v AAA Auto Group

29.08.2012 | | Tiskové zprávy

Anthony James Denny prodá majoritní podíl v AAA Auto Group N.V.

Anthony James Denny, který v současné době vlastní přibližně 77 % nizozemské společnosti AAA Auto Group N.V., jejíž akcie jsou kotovány na burzách v Praze a Budapešti, informoval, že má v úmyslu prodat kontrolní většinový podíl a chce si ve společnosti ponechat pouze menšinu. Rozhodnutí přichází poté, kdy A. J. Denny již dříve letos oznámil, že hodlá odejít z funkce generálního ředitele a doporučil předání postu Karolíně Topolové. Denny se rozhodl k prodeji po dvaceti letech od chvíle, kdy společnost založil.

“Celý proces by měl trvat přibližně jeden až dva roky,” řekl Denny.

Prodej se týká až 73.79 % akcií AAA Auto Group N.V., které Denny drží prostřednictvím lucemburské společnosti Automotive Industries S.à.r.l. Přesný objem akcií, určených k prodeji, ještě nebyl určen a bude výsledkem dalších jednání. Existuje možnost, že si Denny ponechá menšinový podíl nadále držený prostřednictvím Automotive Industries S.à.r.l., stejně jako 3.77 % akcií AAA Auto Group N.V., které vlastní osobně. Zbylých 22.44 % akcií vlastní soukromí investoři, část z nich je také v držení zaměstnanců a manažerů společnosti. Jako poradci pro prodej byly v rámci oznámené transakce vybrány společnosti PricewaterhouseCoopers a Patria Corporate Finance.

Denny již dříve v letošním roce oznámil, že se po dvou dekádách v businessu chystá svoje aktivity omezit. „Již nějakou dobu jsem zvažoval svůj ´podnikatelský důchod´. Budování společnosti jsem věnoval dvacet let svého života. Celkem úspěšně jsem provedl AAA Auto ekonomickou krizí a dovedl společnost k velmi solidní ziskovosti,“ řekl Denny, který vedl firmu od jejího založení v roce 1992.

Za posledních 20 let AAA Auto vyrostlo v největšího prodejce ve střední a východní Evropě, kdy v minulém roce společnost prodala téměř 45 000 ojetých vozů a dosáhla obratu 276 milionů uur. AAA Auto v současnosti prodává automobily v sedmnácti pobočkách v České republice, v devíti na Slovensku a v jedné v Ruské federaci. Na podzim plánuje otevřít jednu novou pobočku v ČR i SR a dalších několik v průběhu příštího roku.

Skupina AAA Auto působí na trhu již 20 let. V současné době provozuje síť 27 poboček v České republice, na Slovensku a v Rusku. Skupina AAA Auto prodala za prvních sedm měsíců roku 2012 celkem 30 437 vozů, z nichž 21 438 bylo prodáno v České republice, 7 907 na Slovensku a 1 182 na ruském trhu. Podle auditovaných výsledků prodala v roce 2011 skupina AAA Auto 44 828 automobilů a její celkové výnosy činily 276 milionu eur. V září 2007 vstoupila nizozemská mateřská společnost AAA Auto Group N.V. na burzy cenných papírů v Praze a Budapešti. AAA Auto je držitelem certifikátu Spotřebitelského auditu obchodních podmínek SAOP, udělovaného Sdružením obrany spotřebitelů.