ds tour = 900 jízd a 12 měst | Tiskové zprávy | autoweek.cz

DS Tour  = 900 jízd a 12 měst

DS Tour = 900 jízd a 12 měst

08.07.2015 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Podpořit povědomí o značce DS a vyvolat zájem o vozy DS měl za cíl již 3. ročník DS Tour. Tato exkluzivní příležitost otestovat kompletní modelovou řadu DS proběhla ve 12 městech České republiky a tento týden skončila pozitivní bilancí. Jedná se o nejúspěšnější ročník. Počet realizovaných jízd se proti rokům 2013 a 2014 téměř zdvojnásobil.
Celkem 900 testovacích jízd se uskutečnilo v průběhu letošního ročníku DS Tour. Zájemci si mohli vybrat v každém místě z 10 nabízených testovacích modelů v různých motorizacích (DS 3, DS 3 Cabrio, DS 4 a nová DS 5), včetně specialit jako je série DS 60 let DS 3 Racing nebo DS 5 Hybrid 4x4.
 
Největší zájem vyvolal luxusní vůz DS 5, se kterým se mohli návštěvníci takto v předpremiéře seznámit před jeho oficiálním uvedením na český trh. Druhým nejžádanějším modelem na testování se stal DS 3 Racing, sportovní varianta vozu DS 3, s motorem 1.6 THP 200 k.
 
„Vůz DS 5 přijde na domácí trh koncem léta, ale již nyní se na něj potenciální zákazníci mohou informovat u prodejců Citroën,“ uvádí ředitel značky DS a Citroën František Neuman. 
 
Většina návštěvníků se registrovala předem na speciální minisite, tak aby si zajistila konkrétní žádaný model DS, konkrétní čas a dostatečnou dobu na jeho otestování a poznání. Nejvíce zájemců dorazilo na testovací jízdy ve městech Brno, Praha a Plzeň. Každému příchozímu se individuálně věnoval vyškolený personál po dobu minimálně 45 minut, k dispozici bylo velmi příjemné zázemí se všemi materiály a samozřejmostí bylo i pozvání na chutné občerstvení. Někteří z nich si svůj vysněný vůz i na místě objednali a nyní čekají na jeho dodání.
 
Každý z účastníkůsi odnesltaké první číslo úplně nového exkluzivního časopisu DS Edition, který zachycuje vznik modelu Citroën DS před 60 lety a současnost této luxusní automobilové značky.