equa bank rozdává k autopůjčce poukázky na prověření vozidel | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Equa bank rozdává k AutoPůjčce poukázky na prověření vozidel

Equa bank rozdává k AutoPůjčce poukázky na prověření vozidel

11.05.2016 | | Tiskové zprávy

Equa bank odstartovala novou akci k AutoPůjčce. Každý, kdo uzavře Smlouvu o půjčce za účelem nákupu vozidla ve výši alespoň 50 000 Kč, získá jako dárek tři poukázky od společnosti Cebia na prověření vozidla.
Klienti Equa bank tak bezplatně získají maximum důležitých informací o vybraném vozidle, jako jsou záznam stavu tachometru, rok výroby, kontrola odcizení, kontrola leasingu nebo servisní historie vozu.
 
„V České republice si stále většina lidí kupuje ojetá auta. Jejich motivace je zřejmá – za stejné peníze, za které by měli menší nové auto, seženou v bazarech větší auto s lepší výbavou a ve vyšší třídě,“ vysvětluje chování spotřebitelů Ondřej Hák, ředitel oddělení úvěrových produktů Equa bank a dodává: „Přestože zákazníci prodejcům věří, měli by být v případě koupi ojetého auta obezřetní a dávat si pozor například na velmi rozšířené přetočené tachometry.“
 
Bonus pro prvních 1000 klientů
Poukázky na prověření vozidel obdrží k AutoPůjčce prvních 1 000 klientů, kteří uzavřou Smlouvu o půjčce alespoň ve výši 50 000 Kč od 25. dubna do 30. června 2016. Do žádosti o půjčku je potřeba uvést promo kód „AUTO“. Do týdne od podepsání klient dostane zprávu, ve které budou tři poukázky a instrukce, jak je použít.
 
Technický průkaz do zástavy nepotřebujeme
AutoPůjčka od Equa bank získají klienti bez akontace a jakýchkoli poplatků. Bezplatné jsou i mimořádné splátky a předčasné splácení. Úroková sazba je od 5,9 % p. a. a vydrží beze změny až do konce splácení. Tato sazba navíc není podmíněna placenými produkty. Klienti také oceňují možnost volby kdy a kolik budou splácet.
 
Oproti leasingu má AutoPůjčka výhodu v tom, že auto je od počátku ve vlastnictví klienta a nevyžaduje technický průkaz do zástavy. O výhodnosti svědčí i zvýšený zájem klientů. „Můžeme potvrdit, že zájem o AutoPůjčku Equa bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl přibližně o 30 %,“ uzavírá Ondřej Hák.
 
Koupě špatné ojetiny může pořízení auta značně prodražit
„Pořízení automobilu je pro většinu lidí hned po bydlení druhou největší investici v řádu mnoha desítek nebo stovek tisíc korun. A provoz vozidla pak v následujících letech stojí dokonce daleko víc. A právě tyto provozní náklady mohou koupí špatné ojetiny neočekávaně stoupnout. Jediný recept, jak se vyvarovat tohoto rizika, je prověřit si všechny dostupné informace o vozidle. Pokud informace nejsou k dispozici, doporučuji auto raději nekupovat a najít si jiné. Kupovat si ojetinu bez dohledatelné minulosti, je jako kupovat si příslovečného zajíce v pytli,“ radí Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia.