exkluzivně ve škoda muzeu: hliněný model škoda visions | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Exkluzivně ve Škoda Muzeu: hliněný model Škoda VisionS

Exkluzivně ve Škoda Muzeu: hliněný model Škoda VisionS

04.03.2016 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Návštěvníci mají jedinečnou možnost prohlédnout si předobraz připravovaného velkého SUV značky Škoda. Hliněný model Škoda VisionS bude ve Škoda Muzeu vystaven do 13. března.
Showcar Škoda VisionS, který se ve světové premiéře veřejnosti představil na začátku týdne na 86. Mezinárodním autosalonu v Ženevě, dává již nyní představu o vzhledu připravovaného velkého SUV značky Škoda. Designová studie Škoda VisionS odhaluje vzhled a techniku budoucích vozů SUV. Vůz, který bude větší než model Yeti, bude představen ve druhé polovině letošního roku.
 
Od pátku 4. března do neděle 13. března Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi připravilo pro své návštěvníky exkluzivní možnost prohlédnout si hliněný model vozu, zpracovaný v reálné velikosti a zapůjčený do expozice oddělením designu Škoda Auto. Bílá socha vozu je vystavena na prestižním místě tzv. fotopointu ve vstupních prostorách Škoda Muzea v Mladé Boleslavi.
 
Model dlouhý 4,70 m, široký 1,91 m a vysoký 1,68 m je vyroben ze speciální hlíny. Velikostí i zpracováním detailů odpovídá exponátu vystavenému souběžně na autosalonu v Ženevě. Hmotnost hliněného modelu výrazně přesahuje tři tuny.
 
​„Vystavení modelu vozu Škoda VisionS je pro naše návštěvníky mimořádně atraktivní šancí seznámit se s budoucností značky Škoda i prací týmu pod vedením šéfdesignéra Škoda Auto Jozefa Kabaně,“ říká Andrea Frydlová, vedoucí Škoda Muzea.