experti na vyprošťování v tpca | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Experti na vyprošťování v TPCA

Experti na vyprošťování v TPCA

08.07.2015 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Experti na vyprošťování zraněných z havarovaných vozidel z celé České republiky se sjeli do Kolína, aby si prohlédli výrobu v automobilce Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA).
Tři desítky zástupců České asociace hasičských důstojníků si v automobilce za doprovodu inženýrů z TPCA důkladně prohlédly výrobu vozů. Důraz hasičští experti kladli především na samotnou konstrukci vozidel a jejich bezpečnostních prvků, spolu se získáváním informací o možných rizicích při nehodách s ohledem na záchranné práce hasičů.

„Velmi rádi jsme expertům z řad hasičských důstojníků umožnili detailní prohlídku naši aut a v podobných akcích, které mohou pomoci k záchraně lidských životů, chceme v budoucnu pokračovat,“ uvedl Pavel Beneš, manažer podnikových záležitostí TPCA.

„Semináře tohoto typu pořádáme pravidelně, přesto pro nás byl ten zorganizovaný v TPCA do značné míry výjimečný. V rámci odstávky výrobní linky nám byly vytvořeny nadstandardní podmínky a měli jsme časově neomezený prostor, aby nám zdejší odborníci předali informace a důkladně nás seznámili s konstrukcí a montáží zde vyráběných aut. Ze zkušeností mohu určitě konstatovat, že tak nadstandardní podmínky jsme dosud neměli v žádné automobilce,“ dodal Martin Žiatlik, vedoucí odborné skupiny Technické činnosti České asociace hasičských důstojníků.