f1 od roku 2015 na sport1 a sport2 | Tiskové zprávy | autoweek.cz

F1 od roku 2015 na Sport1 a Sport2

F1 od roku 2015 na Sport1 a Sport2

29.09.2014 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Společnost AMC Networks International Central Europe, která provozuje stanice Sport1 a Sport2, získala exkluzívní tříletou smlouvu na vysílání závodů formule 1 v České republice a na Slovensku. První závody uvidí diváci již v březnu 2015.

Na základě uzavřené dohody budou sportovní programy Sport1 a Sport2 vysílat přímé přenosy všech závodů a kvalifikací F1 v letech 2015 až 2017.  Na obrazovkách se objeví také doprovodné závody GP2, GP3 a součástí dohody jsou i exkluzívní práva k britskému dokumentárnímu seriálu Legendy formule 1, jehož 19 dílů představí mimo jiné osobnosti jako Sir Jackie Stewart, Emerson Fittipaldi, Mika Hakkinen, Eddie Ervine a Ayrton Senna.

 

Seriál velkých cen vozů formule 1 je další prémiový a exkluzivní obsah, který se podařilo získat pro vysílání sportovních stanic Sport1 a Sport2 v České republice a na Slovensku. Současná nabídka mimo jiné zahrnuje exkluzivní práva k fotbalové kvalifikaci na ME 2016 a MS 2018, španělské fotbalové La lize, Kontinentální hokejové lize KHL a lize amerického fotbalu NFL včetně Super Bowlu. Za přenosy ze zápasů KHL na stanici Sport1 bylo společnosti uděleno nejvyšší ocenění pro televizní společnosti s vlastní produkcí.

 

„Jsem přesvědčen, že tato programová akvizice ještě více posiluje naši snahu přinést divákovi ty nejlepší momenty z domácího a mezinárodního světa sportu. Závody F1 jsou celosvětově jednou z nejpopulárnějších sportovních událostí a dle toho jim budeme poskytovat maximální pozornost a produkční podporu,“ řekl Levente B. Málnay, výkonný ředitel společnosti AMC Networks International Central Europe.

 

„Díky získání práv na Formuli 1 se spolu se stávajícím prémiovým obsahem zařadí Sport1 a Sport2 mezi jedny z nejatraktivnějších stanic v rámci celého trhu tematických televizí,“ komentoval dohodu Country manažer pro Českou republiku a Slovensko Evžen Chlanda a dodal: „Náš produkční tým připravuje pro fanoušky Formule 1 opravdu nezapomenutelný divácký zážitek. Kromě přímých přenosů v HD kvalitě nabídneme divákům také přehled těch nejzajímavějších momentů z daného závodu, exkluzivní pohled do boxů formule 1 a živé vstupy komentátorů přímo z dějiště závodu.“

 

Společnost AMC Networks International Central Europe je hrdá na tuto programovou akvizici a máme radost, že můžeme našim divákům nabídnout přenosy právě z F1.  V České republice je seriál vozů formule 1 jednou z vůbec nejsledovanějších sportovních událostí a těší se obrovské popularitě, kdy v průměru každý závod oslovuje téměř 1 milion televizních diváků (zdroj: Mediaresearch, březen – listopad 2013).