nástupce sonaty v barceloně | Nové modely | autoweek.cz

Nástupce Sonaty v Barceloně

Nástupce Sonaty v Barceloně

12.05.2011 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na autosalonu v Barceloně představil Hyundai nový velký vůz i40 také se čtyřdveřovou karoserií sedan. Hyundai navíc v Barceloně předvedl i pátou generaci modelu Elantra.

Hyundai i40, který na evropských trzích střídá model Sonata, se představil nezvyklým postupem. Nejprve byl počátkem března v Ženevě vystaven v podobě kombi a až nyní se představuje i čtyřdveřový sedan. Má to svou logiku, protože v tomto segmentu většina evropských zákazníků dává přednost právě karoserii kombi. Také prezentace sedanu v Barceloně je pochopitelná, protože Španělsko je největším evropském trhem pro tento typ karoserií.

Nový sedan byl kompletně navržen v evropském výzkumném a vývojovém středisku Hyundaie v Rüsselsheimu v souladu s požadavky evropských zákazníků. Nejedná se tedy o poevropštělou verzi modelu Sonata jako tomu bývalo dosud. Design je dílem evropského týmu stylistů pod vedením Thomase Buerkleho, který k němu řekl: "Naším cílem bylo vzdálit se klasickému pojetí tříprostorového sedanu a namísto toho vytvořit automobil, který by si udržel sportovní linie jako kombi. Proto jsme zvolili prodlouženou linii střechy dodávající sedanu profil kupé."

Evropskému vkusu odpovídá i nabídka pohonných jednotek se dvěma zážehovými motory 1,6 a 2,0 l a dvěma turbodiesely 1,7 l. Hyundai předpokládá, že většina kupujících (asi 65 %) bude volit právě turbodiesely, které se rovněž vyvíjejí v Rüsselsheimu. Převodovky budou k dispozici přímo řazené i samočinné.

Do standardní výbavy vozu bude patřit ABS, ESP, asistent pro rozjezd do stoupání, brzdový asistent, VSM (Vehicle Stability Management) a až devět airbagů.

Čtyřdveřový sedan i40 přijde do prodeje ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Ceny budou zveřejněny souběžně s uvedení vozu na trh.

"Představení sedanu představuje další krok v uvádění i40 na evropské trhy následující po velmi příznivém přijetí verze kombi. Stanovili jsme si pro řadu i40 náročné, ale dosažitelné cíle, když chceme prodávat 60 000 těchto vozů ročně a tím posílit postavení značky Hyundai v Evropě dosažené v posledních letech. Uvedení 40 nám dopomůže dosáhnout ještě do konce roku tržního podílu 3 %," řekl při premiéře vicepresident a výkonný ředitel Hyundai Motor Europe Allan Rushforth. Cílem modelu i40 bude získávat zákazníky na úkor tak zavedených vozů jako jsou Volkswagen Passat, Ford Mondeo nebo Opel Insignia.

 

Pátá generace modelu Elantra už se představila ve Spojených státech, kde je, stejně jako Sonata, tento kompaktní sedan velmi oblíbený. Tento vůz dlouhý 4,53 m (rozvor 2,70 m) se bude ve Španělsku nabízet jen se zážehovým čtyřválcem 1,6 l a bude standardně vybaven mj. ESP, VSM, šesti airbagy a klimatizací.

 

  • Nástupce Sonaty v Barceloně
  • Nástupce Sonaty v Barceloně
  • Nástupce Sonaty v Barceloně
  • Nástupce Sonaty v Barceloně
  • Nástupce Sonaty v Barceloně
  • Nástupce Sonaty v Barceloně