den s akademiky ve škoda auto | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Den s akademiky ve Škoda Auto

Den s akademiky ve Škoda Auto

07.05.2018 | | Tiskové zprávy

Škoda Auto pozvala zástupce univerzit do oddělení vývoje, výroby a kvality. Akce nazvaná Den s akademiky je ojedinělou platformou pro spolupráci společnosti Škoda Auto s technickými univerzitami a jejich pedagogy.
Po úspěšném prvním ročníku uspořádala i letos Škoda Auto akci nazvanou Den s akademiky. Toto setkání si klade za cíl přispět k dalšímu rozvoji automobilového průmyslu i technických univerzit. Zástupci společnosti Škoda Auto z technického vývoje, výroby a kvality si díky tomu mohli vyměnit zkušenosti a informace s odborníky z oblasti technického vzdělávání.
 
Program letošního Dne s akademiky byl zaměřen na rozvoj elektromobility, která představuje jednu z klíčových oblastí rozvoje společnosti Škoda Auto. Kromě přednášek včetně velmi aktuálního tématu montáže baterií a elektromotorů měli účastníci unikátní možnost exkurze do jinak nepřístupných prostor vývojového centra české automobilky, kde se mohli seznámit s testováním ve světelném tunelu, simulací nočních jízd, zkouškami elektroniky v automobilech (tzv. hardware-in-the-loop) či s možnostmi moderního infotainmentu. Připravena byla rovněž návštěva oddělení kontroly kvality elektriky a elektroniky ve vozech.
 
Pravidelné setkávání se zástupci akademické sféry navazuje na dlouhodobou spolupráci společnosti Škoda Auto s téměř třiceti univerzitami v České republice i zahraničí. Pozvánku na Den s akademiky obdrželi tento rok čelní představitelé všech fakult, kateder a ústavů českých vysokých škol specializovaných na oblast elektrotechniky a elektroniky.
 
Strategickou spolupráci udržuje česká automobilka například s Českým vysokým učením technickým v Praze, Technickou univerzitou v Liberci, Vysokou školou báňskou - Technickou univerzitou v Ostravě, Vysokým učením technickým v Brně, Západočeskou univerzitou v Plzni, Vysokou školou ekonomickou v Praze a samozřejmě se Škoda Auto Vysokou školou.