grantový program tpca i přes pokles výroby bude | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Grantový program TPCA i přes pokles výroby bude

Grantový program TPCA i přes pokles výroby bude

21.03.2013 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Již devátým rokem se automobilka TPCA Toyota Peugeot Citroën zasazuje o rozvoj kolínského regionu. 

Automobilka TPCA Toyota Peugeot Citroën vyhlásila další ročník grantového programu TPCA Partnerství pro Kolínsko. Jeho cílem je finančně podpořit projekty, které rozvíjí region ve třech oblastech – životní prostředí, bezpečná doprava a vzájemné soužití.

„Jsem velmi rád, že již dlouhých devět let se nám společně s neziskovými organizacemi daří realizovat projekty zlepšující život na Kolínsku. V rámci grantového programu přispíváme zejména na projekty s dlouhodobým přínosem. I náš závazek vůči regionu je dlouhodobý. Proto i přes pokles výroby a tržeb nepolevujeme a letošní grantový program podpoříme stejně jako v předešlých letech čtyřmi miliony korun,“ říká Kenta Koide, president společnosti TPCA.

Od vzniku grantového programu v roce 2005 přišlo do TPCA již více než 700 žádostí. Automobilka finančně podpořila téměř 150 z nich, a to celkovou částkou dosahující 32 milionů korun. Největší, téměř 70% podíl podpořených žádostí tvoří projekty zaměřené na vzájemné soužití. Následuje životní prostředí s 41 % a bezpečná doprava s 36%.

„Datum uzávěrky podání žádostí je 29. března. Letos nejúspěšnější projekty slavnostně vyhlásíme 6. června na galavečeru v kolínském divadle. Stejně jako v loňském roce bude příležitost podpořit preferovaný projekt v internetovém hlasování na facebookové stránce TPCA Partnerství pro Kolínsko,“ říká Monika Koťarová, koordinátorka grantového programu TPCA Partnerství pro Kolínsko.

Osobně se těší zejména na projekty v oblasti životního prostředí. „Myslím, že Kolínsko má co nabídnout a je zde hodně příležitostí jak vylepšit životní prostředí, aby se tu lidem žilo lépe. Možná, že řada lidí tu má nápady a jen se je bojí realizovat. My jim nabízíme pomocnou ruku,“ dodává Koťarová.

Všichni žadatelé totiž mají možnost své projektové záměry a posléze i přípravu žádostí konzultovat s koordinátorem programu, občanským sdružením Prostor.