historické vozy v sobotu zaplní prahu | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Historické vozy v sobotu zaplní Prahu

Historické vozy v sobotu zaplní Prahu

17.05.2017 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Veterány, dobové kostýmy, hudba, četníci - to bude XI. ročník srazu a výstavy historických vozidel, který se uskuteční v sobotu 20. května 2017 od 10:00 hodin v Opletalově ulici v Praze.
Tradiční výstava historických vozidel, pořádaná Autoklubem ČR a Asociací veteran car clubů AČR ve spolupráci s Městskou částí Praha 1 se těší veliké oblibě. Do letošního ročníku se přihlásilo 175 vystavovatelů. Nově je výstava zařazena do soutěže Pohár Federace 2017, kterou pořádá Federace klubů historických vozidel. Dobovou atmosféru akce doplní hudební produkce swingové kapely The Dixie Hot Licks. Pořádek v průběhu výstavy si pohlídá Četnická pátrací stanice Praha.
 
Více než 175 historických vozidel různých značek bude k vidění přímo v centru Prahy před budovou Autoklubu ČR.  Ojedinělými kousky mezi veterány budou předválečný československý tank Praga LT vz. 38 nebo dvouhlavňový protiletecký kanon na podvozku Praga V3S. Fanoušky vojenské techniky potěší také americká vojenská vozidla značek Jeep, Dodge nebo GMC.
 
Letošní rok je ve znamení 110. výročí Praga a 120. výročí Tatra a obě značky budou zastoupeny v hojném počtu. Za vidění budou stát vozy Tatra z roku 1931 či vozy Praga Mignon z roku 1918 a 1916 a nejstarší Praga Alfa ročníku 1913.
 
Všem vystavovatelům budou na závěr předány pamětní plakety a budou pozváni na volnou prohlídku budoucích výstavních hal Automuzea Praga v původních výrobních objektech firmy Praga v Kolbenově ulici v pražských Vysočanech.