jubilejní octavia pro policii čr | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Jubilejní Octavia pro Policii ČR

Jubilejní Octavia pro Policii ČR

18.05.2015 | | Tiskové zprávy

Škoda předala Policii ČR jubilejní 2500. vůz Octavia v inovovaném barevném provedení poprvé použitém v roce 2008. Vozový park Policie ČR posílí celkem 85 nových vozů Škoda Octavia v policejních i civilních barvách.
Zástupci Policie České republiky v čele s policejním prezidentem brig. generálem Tomášem Tuhým, převzali v Zákaznickém centru Škoda v Mladé Boleslavi 85 vozů Škoda Octavia v policejní úpravě i civilním provedení. Za značku Škoda předal automobily, včetně jubilejního 2500. vozu Octavia třetí generace v inovované barevné kombinaci stříbrné s reflexní modrou a žlutou, šéf prodejní organizace Škoda Auto Česká republika Luboš Vlček.

Zakázky na dodávku celkem 85 nových služebních vozů vyhrála mladoboleslavská automobilka ve veřejných tendrech koncem loňského roku. Prvních 15 vozů obdrželi policisté dle smlouvy již v první polovině května.

„Dodání 85 vozidel, které dnešním dnem začnou sloužit na různých policejních útvarech, je signálem pro každého policistu, že to s modernizací celého policejního sboru myslíme vážně a dále budeme pracovat na zlepšování podmínek pro výkon jejich služby,“ uvedl policejní prezident brig. generál Tomáš Tuhý.
 
„Jsme velice rádi, že si Policie ČR vybrala do svých služeb modely Octavia, bestseller značky Škoda. Těší nás, že Policie České republiky bude nadále jezdit ve vozech domácí produkce. Rozšíření flotily Policie České republiky o další vozy značky Škoda potvrzuje spokojenost našich zákazníků z řad veřejného sektoru s našimi automobily,“ řekl Luboš Vlček.

Nové vozy modelové řady Octavia pro potřeby Policie ČR jsou poháněny výhradně moderními, úspornými zážehovými motory 1,8 TSI (132 kW) a 1,4 TSI (103 kW). Z celkového počtu 85 vozů dodaných útvarům Policie ČR je 21 kusů v policejních barvách a 64 v civilním provedení.
 
Od roku 1993 dodala Škoda pro potřeby policie více než 17 000 vozů Škoda různých modelů a specifikací. V současnosti jsou ve službách Police ČR zastoupeny modely Fabia, Octavia, Superb a Yeti, a to jak speciálně upravené podle požadavků policejních sborů, tak i v sériovém provedení.
 
Vozy značky Škoda slouží policii také v jiných zemích, například v Polsku, na Slovensku, v Rakousku, Maďarsku, Velké Británii, Izraeli nebo v Portugalsku.