hyundai motor naznačil podobu nového i20 coupe | Aktuality | autoweek.cz

Hyundai Motor naznačil podobu nového i20 Coupe

Hyundai Motor naznačil podobu nového i20 Coupe

05.09.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Hyundai Motor odhalil první skicu kupé verze nové generace svého malého vozu, který bude zanedlouho představen na autosalonu v Paříži. Hyundai i20 Coupe se přidá k pětidveřové verzi. Od té se ale výrazně odlišuje. Navržen a zkonstruován byl v Evropě a vyrábět se bude spolu s pětidveřovou verzí v Turecku.

Nový Hyundai i20 Coupe bude náhradou třídveřové verze. Slibuje kombinaci radosti z jízdy, osobitého charakteru a sportovní kultivovanosti ve spojení s vylepšenou praktičností a kvalitou pětidveřového sourozence.

O sportovní charakter by se mělo postarat tvrdší tlumení podvozku, na jehož nastavení se při testech na Nürburgringu podíleli i tovární jezdci Hyundaie z WRC.

Stejně jako pětidveřová verze byla nová generace i20 Coupe navržena a vyvinuta v evropském designérském středisku Hyundai v německém Rüsselsheimu. Vyrábět se bude v závodě HAOS v tureckém Ízmitu. Oficiální představení se dá očekávat v říjnu na autosalonu v Paříži a do prodeje přijde v prvním čtvrtletí 2015. Ještě do konce roku 2015 by se měla představit i vysloveně ostrá verze tohoto vozu.