koncern volkswagen sloučí svou činnost v indii | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Koncern Volkswagen sloučí svou činnost v Indii

Koncern Volkswagen sloučí svou činnost v Indii

06.04.2019 | | Tiskové zprávy

Koncern Volkswagen plánuje v Indii sloučit všechny společnosti, které zde vyrábějí a prodávají osobní vozy. Navrhovanou fúzi již schválila představenstva dotčených tří firem: Volkswagen India, Volkswagen Group Sales India a Skoda Auto India.
Koncern Volkswagen oznámil svůj záměr sloučit tři indické společnosti - Volkswagen India Private Ltd (VWIPL), Volkswagen Group Sales India Private Ltd (NSC) a Skoda Auto India Private Ltd (SAIPL). Fúzi již schválila představenstva všech tří společností. Sloučení podléhá schválení příslušnými úřady v Indii.
 
Díky navrhované fúzi těchto tří společností dojde k efektivnějšímu využívání stávajících synergií pro další rozvoj na tomto důležitém růstovém trhu. Restrukturalizace společností koncernu Volkswagen v Indii je významným milníkem v projektu „India 2.0“ koncernu Volkswagen, který vede společnost Škoda Auto.
 
Značky koncernu Volkswagen působící v Indii, tzn. Volkswagen, Škoda, Audi, Porsche a Lamborghini, si zachovají vlastní identitu, prodejní síť i zákaznické programy. Všechny tyto značky budou v rámci společné strategie pro indický trh fungovat pod vedením Gurpratapa Boparaie, dosavadního generálního ředitele Volkswagen India Private Ltd a Skoda Auto India Private Ltd.
 
V červenci 2018 koncern Volkswagen potvrdil investici ve výši 1 miliardy eur do projektu India 2.0. V lednu 2019 pak bylo v Pune otevřeno Technologické centrum. Byl tak položen základní kámen pro vývoj vozů založených na lokalizované subkompaktní platformě MQB-A0-IN, která je přizpůsobená na míru požadavkům zákazníků na indickém subkontinentu. V další fázi projektu bude koncern Volkswagen prověřovat i možnosti exportu vozů vyráběných v Indii.