luxusní vozy jaguar na výstavě v arkádách pankrác | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Luxusní vozy Jaguar na výstavě v Arkádách Pankrác

Luxusní vozy Jaguar na výstavě v Arkádách Pankrác

01.04.2016 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Ve dnech 7. až 27. dubna proběhne v OC Arkády Pankrác v Praze výstava luxusních sportovních modelů automobilové značky Jaguar.
Návštěvníci si mohou na vlastní oči prohlédnout vozy legendární britské značky, které už téměř 80 let posouvají hranice nemožného. Unikátní výstava v Arkádách zmapuje historii značky Jaguar od prvních meziválečných modelů až po současnou produkci.
 
Fanoušci se mohou těšit na SS Jaguar 2.5 Litre, vůbec první sériově vyráběný vůz s označením Jaguar, ale také na nejslavnější model značky E-Type, který je považován za nejkrásnější vůz na světě. V Arkádách se představí obě jeho verze, coupé i roadster. Legendární model E-Type se stal nejrychlejším sériově vyráběným vozem své doby.
 
Absolutní novinka značky Jaguar model F-TYPE SVR, jehož maximální rychlost dosahuje 322 km/h, dorazí na Arkády přímo ze své světové premiéry z autosalonu v Ženevě, stejně jako historicky první SUV této značky, model F-Pace, který se rovněž začne prodávat v dubnu letošního roku. Na výstavě se také představí jeden ze dvou vozů jezdících v České republice Jaguar F-TYPE project 7, který byl vyráběn v limitované edici 250 kusů.
 
Prohlídkou vystavených modelů ale zábava v Arkádách teprve začíná. Po celou dobu trvání výstavy se lidé mohou zapojit do soutěže o zajímavé ceny, přičemž vítěz té hlavní získá vůz Jaguar na týden a k tomu diamant v hodnotě 50 tisíc korun. Princip soutěže bude jednoduchý. V co nejkratším čase přiřadit k deseti obrázkům aut na dotykovém displeji jejich správný název.
 
Extra program na dubnové víkendy
Součástí výstavy jsou i doprovodné akce, které nadchnou malé i velké automobilové nadšence. Tři dubnové víkendy nabídnou skvělou zábavu a nezapomenutelné zážitky.
 
Od pátku 8. dubna do neděle 10. dubna „zaparkuje“ v Arkádách jedinečný trailer z The Art of Performance Tour, který s sebou přiveze více jak půltucet vozů značky Jaguar. Většina z těchto rychlých aut se bude prohánět v okolí obchodního centra, kde je budou řídit zkušení řidiči, kteří ale za volant pustí také zájemce z řad veřejnosti.
      
O týden později, tedy v sobotu 16. dubna se od 12 do 14 hodin budou před Arkády Pankrác sjíždět majitelé vozů Jaguar, kteří po úvodním programu před obchodním centrem vyrazí na společnou projížďku do historického centra Prahy. Vozy v rámci spanilé jízdy dorazí až na Václavské náměstí, odkud pak zamíří zpět na Arkády Pankrác.
 
Během posledního víkendu od 23. do 24. dubna si organizátoři výstavy V zajetí Jaguaru připravili pro návštěvníky Arkád skutečnou lahůdku. Jak v sobotu, tak v neděli od 13 do 17 hodin mají zájemci vůbec první možnost vyzkoušet si jízdu ve zbrusu novém modelu F-PACE, ale i dalších modelech značky. Už samotná možnost řídit automobil Jaguar je skutečně nevšední zážitek, v Arkádách si ale navíc zájemci budou moci vybrat hned z pěti různých modelů. Nebo dokonce vyzkoušet všechny. 
  • Luxusní vozy Jaguar na výstavě v Arkádách Pankrác
  • Luxusní vozy Jaguar na výstavě v Arkádách Pankrác
  • Luxusní vozy Jaguar na výstavě v Arkádách Pankrác
  • Luxusní vozy Jaguar na výstavě v Arkádách Pankrác
  • Luxusní vozy Jaguar na výstavě v Arkádách Pankrác
  • Luxusní vozy Jaguar na výstavě v Arkádách Pankrác