pneumatiky goodyear efficientgrip 2 suv | Autoservis | autoweek.cz

Pneumatiky Goodyear EfficientGrip 2 SUV

Pneumatiky Goodyear EfficientGrip 2 SUV

24.03.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Pneumatiky Goodyear EfficientGrip 2 SUV nabídnou výjimečný kilometrový proběh a přesvědčivé užitné vlastnosti na mokré i suché vozovce.
Společnost Goodyear uvádí na trh nejnovější letní SUV pneumatiky značky EfficientGrip 2 SUV. Jako nástupce pneumatik EfficientGrip SUV nabídnou nové EfficientGrip 2 SUV výjimečný kilometrový proběh a přesvědčivé užitné vlastnosti na mokré i suché vozovce.
 
„SUV zaujímají v Evropě stále větší podíl na celém vozovém parku. Jsme hrdí, že můžeme uvést na trh náš nejnovější produkt, který řidiče vozidel SUV doveze dál a zároveň jim nabídne užitné vlastnosti, které požadují,“ řekl ředitel marketingu společnosti Goodyear Europe Piotr Nagalski.
 
Očekává se, že do roku 2025 se podíl SUV na celkovém prodeji nových vozidel v Evropě zvýší z loňských 37 % na 43 %. Pokud jde o pneumatiky, řidiči SUV od nich požadují dva hlavní parametry - vynikající brzdné vlastnosti a dobrou přilnavost na mokré silnici.
 
Díky celé řadě inovativních prvků nabízejí pneumatiky EfficientGrip 2 SUV jak vyšší počet ujetých kilometrů, tak i užitné vlastnosti na velmi vysoké úrovni:
- zvýšení počtu ujetých kilometrů o 25 % ve srovnání se EfficientGrip SUV díky technologii Mileage plus značky Goodyear, která běhounu propůjčuje lepší pružnost a elasticitu, což má za následek nižší poškozování v důsledku náročných silničních podmínek v širokém rozsahu teplot
- kratší brzdnou dráhu na mokru díky vyššímu počtu delších záběrových hran a směni s nižší tuhostí, což obojí zlepšuje odvádění vody
- kratší brzdnou dráhu na suchu díky větší styčné ploše a mohutnějším žebrům ve středu běhounu.
 
Celou řadu 52 různých pneumatik o rozměrech od 16“ do 22“ Goodyear uvede na trh od letošního ledna do února 2022.
 
„Díky jejich prodlouženému kilometrovému proběhu a řadě provedení s vysokým zátěžovým indexem se EfficientGrip 2 SUV stanou ideálními pneumatikami nejen pro SUV, ale i pro vozidla s elektrickým pohonem," uzavřel Nagalski.