mercedes-benz třídy b pro výherce | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Mercedes-Benz třídy B pro výherce

Mercedes-Benz třídy B pro výherce

28.06.2012 | | Tiskové zprávy

Výherce ankety Auto roku 2012 v ČR převzal vůz Mercedes-Benz třídy B.

První cenu pro hlasující veřejnost v anketě Auto roku 2012 v České republice převzal výherce Miloslav Mandát z Říčan. Ze 41 automobilů nominovaných do ankety si výherce zvolil Mercedes-Benz třídy B. Vyhraný vůz přebral v autosalonu M3000 v Praze. Výherce byl vylosován ze 63 355 hlasovacích lístků, které  došly do ankety. A za vyhranou poukázku si pořídil právě vůz Mercedes-Benz třídy B 180 BlueEfficiency.

Společnost Wüstenrot, spoluvyhlašovatel a generální partner ankety, poskytla pro automobil zdarma roční povinné ručení a havarijní pojištění. Protože hodnota výherní poukázky činila 600 000 Kč a výherce zvolil vůz dražší, poskytla mu společnost Credium, hlavní partner galavečera, financování doplatku s nulovým navýšením.

V anketě zvítězil a titul Auto roku 2012 v ČR získal automobil Ford Focus. Anketa však má i další vítěze – vozy nominované do ankety byly rozděleny do pěti kategorií a svého vítěze tak má každá z nich. V kategorii střední a vyšší střední třída, kam bylo nominováno 7 vozů, vyhrál automobil Audi A6,  v kategorii sportovní vozy zvítězil vůz Porsche 911 Carrera (8 kandidátů). V kategorii nižší střední třída (9 adeptů) první místo náleží vozu Ford Focus, mezi městskými vozy (8 nominovaných) zvítězil automobil Škoda Citigo a v kategorii terénní a velkoprostorové vozy (9 soutěžících) první místo získal Range Rover Evoque.

Anketu Auto roku 2012 v ČR, byl to již její osmnáctý ročník, vyhlásily jako jedinou oficiální anketu Svaz dovozců automobilů a Sdružení automobilového průmyslu.

Sdružení automobilového průmyslu jako spoluvyhlašovatel ankety Auto roku 2012 v České republice vyhlásilo v souvislosti s touto anketou další ročník akce Dodavatel pro Auto roku 2012. Přihlásit se do ní mohli jeho členové vyrábějící díly nebo příslušenství pro automobily nominované do ankety. Ti výrobci, kteří dodávají své produkty pro Auto roku 2012 v ČR, budou moci používat označení Dodavatel pro Auto roku 2012 v ČR. Do této akce se přihlásilo 42 firem.